جمعه , ۲۷ مهر ۱۳۹۷

کاهش چند میلیارد دلاری ثروت غول‌های فناوری

تهران تحلیل- ثروتمندترین افراد سال ۲۰۱۵ در اولین هفته از سال ۲۰۱۶، ۱۹۴ میلیارد دلار از دست دادند و در صدر آنها جف بزوس، بنیان‌گذار سایت آمازون بود.

به گزارش ایسنا به نقل از بلومبرگ، ۴۰۰ نفر از ثروتمندترین افراد در اولین هفته از سال ۲۰۱۶، به دلیل اینکه بازارهای سهام سال جدید را با داده‌های ضعیف اقتصادی در چین آغاز کردند و همچنین به دلیل کاهش قیمت نفت، ۱۹۴ میلیارد از دست دادند.

جف بزوس، بنیان‌گذار سایت آمازون که در سال ۲۰۱۵ بهترین عملکرد را در بین میلیاردرها داشت، بیشترین سهم را در این کاهش درآمد داشت و به دلیل کاهش ۱۰ درصدی سهام بزرگترین سایت فروش جهانی، ۵٫۹ میلیارد از ثروتش را از دست داد.

بزوس با ۵۳٫۷ میلیارد دلار دارایی، چهارمین شخص ثروتمند در جهان است و بخش اعظمی از دارایی خود را در سال ۲۰۱۵ با سرمایه‌گذاری در آمازون به دست آورده است.

بیل گیتس، بنیان‌گذار مایکروسافت و ثروتمندترین شخص جهان، با افت ۴٫۵ میلیاردی دارایی‌ در اولین هفته از سال ۲۰۱۶، در حال حاضر ۷۹٫۲ میلیارد دلار دارایی دارد.

 

Check Also

ارکان موثر در پیشبرد هدف “حمایت از تولید داخل”

ثبت نیوز: ایران به عنوان یک کشور مستقل در آسیای غربی با بیش از ۸۱ میلیون نفر جمعیت، هجدهمین کشور پرجمعیت جهان به شمار می‌رود و از نظر برابری قدرت خرید رتبه هجدهم جهان را دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *