دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷

افزایش ۶۱ درصدی صادرات

ثبت نیوز: بر اساس تازه‌ترین آمار گمرک از تجارت خارجی شش ماه نخست سال جاری، ۷۱۸ هزار و ۳۳۳ تن کالا به ارزش ۱۳۹ میلیون و ۴۱۲ هزار دلار از ایران به قطر صادر شده است که رشد چشمگیری را نسبت به مدت مشابه سال گذشته نشان می‌دهد.

به گزارش ثبت نیوز به نقل از مهرف صادرات انجام شده به قطر از لحاظ وزنی ۱.۲۷ درصد و از لحاظ ارزش ۰.۶۰ درصد از کل ارزش صادرات ایران در این مدت را شامل می‌شود و از این حیث کشور قطر در میان کشورهای دریافت‌کننده کالا از ایران در رتبه ۱۹ قرار می‌گیرد.

عمده اقلام صادراتی به این کشور شامل محصولات آهن، مصنوعات چوبی، سیمان سفید، سبزیجات، شیرینی، حنا، گلاب، انواع میوه، سرپوش، کف پوش، قند و شکر، قیر نفت، انواع پروفیل، حیوانات زنده می شود؛ این در حالی است که در شش ماه نخست سال گذشته ۷۸۸ هزار و ۶۸۹ تن کالا از ایران به قطر صادر شده بود که ارزش آن ۸۶ میلیون و ۷۹۰ هزار دلار بوده است.

صادرات ایران به قطر در مدت مشابه سال گذشته از لحاظ وزنی ۱.۳۵ درصد و از لحاظ ارزش ۰.۴۲ درصد از کل صادرات انجام شده در مدت مذکور بود. به این ترتیب مقایسه میزان صادرات به قطر در نیمه نخست سال جاری با مدت مشابه سال گذشته حاکی از آن است که صادرات به این کشور از لحاظ وزنی ۸.۹۲ درصد کاهش اما از لحاظ ارزش ۶۰.۶۳ درصد افزایش یافته است.

Check Also

علت ریزشی شدن بورس

ثبت نیوز: در ماه‌های گذشته نرخ ارز روند صعودی به خود گرفت و این موضوع سبب شد معاملات بورس اوراق بهادار و فرابورس ایران رونق گیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *