سه شنبه , ۲۴ مهر ۱۳۹۷

امید واترپلوی ایران به کسب مدال بعد از ۴۵ سال

ثبت نیوز: عضو تیم ملی واترپلو گفت: تمام تلاشمان را برای کسب مدال در بازی‌های آسیایی جاکارتا انجام می‌دهیم تا بعد از ۴۵ سال ایران در این رقابت‌ها صاحب مدال شود.

به گزارش ثبت نیوز به نقل از مهر، تیم ملی واترپلوی جمهوری اسلامی ایران با ترکیب ۱۳ نفره خود در حال سپری کردن آخرین اردوی آمادگی خود برای حضور در هجدهمین دور بازی‌های آسیایی است که از ۲۷ مردادماه جاری در جاکارتای اندونزی برگزار می‌شود.

ارشیا الماسی ورزشکار پرافتخار کرمانشاهی یکی از اعضای این ترکیب ۱۳ نفره است؛ وی متولپ سال ۷۶ در شهر کرمانشاه است که با وزن ۹۳ کیلوگرم و قد ۱۹۷ سانتی متر یکی از امیدهای تیم ملی واترپلو ایران به شمار می‌رود، حضور مستمر در رده های سنی مختلف تیم ملی موجب شده تا امروز به عنوان یکی از قهرمانان با تجربه ایران شناخته شود.

الماسی سابقه حضور در مسابقات قهرمانی آسیا – ۲۰۱۷ ژاپن، مسابقات آسیایی جوانان – ۲۰۱۳ اندونزی، مسابقات آسیایی جوانان – ۲۰۱۶ اندونزی، مسابقات انتخابی المپیک – چین، مسابقات کشورهای اسلامی – ۲۰۱۷ باکو، مسابقات جهانی – ۲۰۱۲ ترکیه، مسابقات جهانی غانی – ۲۰۱۴ قزاقستان، مسابقات جهانی – ۲۰۱۸ صربستان و سابقات توسعه جهانی واترپلو (فیناترافی) – مالت ۲۰۱۷ را در کارنامه پرافتخارش دارد.

عضو تیم ملی واترپلو گفت: بعد ۱۲ سال اعضای تیم ملی واترپلو به مسابقات آسیایی اعزام می شوند.

ارشیا الماسی عضو تیم ملی واترپلو  اظهار داشت: حدود ۳.۵ سالی است که در اردوهای آمادگی هستیم که در چند مسابقه نظیر قهرمانی آسیا، کشورهای اسلامی و یکی دو مسابقه تدارکاتی شرکت کردیم.

وی افزود: از ابتدای سال هم با آغاز اردوهای مسابقات آسیایی چند سفر تدارکاتی برگزار کردیم که در فروردین در ایتالیا و سپس در تورنومنت چین و به مدت ۲ هفته حضور داشتیم، در تیرماه نیز در صربستان اردو تدارکاتی داشتیم چهارشنبه این هفته نیز به اردویی تدارکاتی در سنگاپور خواهیم رفت و بعد به مسابقات آسیایی اعزام می شویم.

عضو تیم ملی واترپلو گفت: طبق قرعه کشی انجام شده با تیم‌های قزاقستان، سنگاپور و کره جنوبی هم‌گروه هستیم که قزاقستان از قدرتهای برتر آسیا به حساب می آید.

وی با اشاره به اینکه امیدواریم در دیدار با حریفان بهترین نتیجه را بگیریم ، افزود: سه قدرت برتر آسیا ژاپن، قزاقستان و چین هستند که در قهرمانی آسیا برای دستیابی به رتبه سومی و چهارمی با چین مسابقه داشتیم که با پنالتی بازی را واگذار کردیم، اما امیدواریم در این مسابقات که بعد ۱۲ سال اعزام می‌شویم بتوانیم بهترین نتیجه را با کسب مدال بگیریم و بعد ۴۵ سال این رشته صاحب مدال شود.

الماسی با تقدیر از همه افرادی که تیم ملی واترپلو را در این برهه زمانی سخت کمک کرده‌اند، گفت: ورزش قهرمانی سختی ها و کمبودی هایی دارد که برای دستیابی به هدف باید تلاش شود زیرا این سختی هایی نظیر دوری از خانواده وجود دارد که از سوی خداوند پاسخ داده می شود در هر صورت یک ورزشکار برای هدفی می جنگد که باعث می شود این دوری ها را تحمل کند.

Check Also

کلیات طرح اصلاح قانون حمایت از خانواده در کمیسیون حقوقی تصویب شد

ثبت نیوز: نایب رییس فراکسیون زنان بیان کرد: بر اساس این مصوبه مادر می تواند با حکم دادگاه با رعایت غبطه و مصلحت طفل در حدود حضانت اداره اموال فرزند بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *