جمعه , ۲۷ مهر ۱۳۹۷

ایران از بزرگترین میزبانان پناهندگان در جهان

تهران تحلیل-  بر اساس جدیدترین گزارش سازمان ملل متحد، جمهوری اسلامی ایران به همراه پاکستان، اردن و لبنان میزبان بیشترین پناهنده در جهان است که عمده آنان ملیت های افغان، سوری و سومالیایی دارند.

این گزارش با عنوان ” روند میزان مهاجرت بین‌المللی: بازبینی ۲۰۱۵ ” توسط اداره امور اجتماعی و اقتصادی سازمان ملل متحد تهیه شده است که سه شنبه در مقر این سازمان در   نیویورک به وسیله یان الیاسون، قائم مقام دبیرکل سازمان ملل متحد طی نشست خبری معرفی شد.

الیاسون تاکید کرد: مسئله مهاجرت یکی از چالش های مهمی است که سازمان ملل متحد برای دورنمای جهان در نظر دارد. ایشان افزود هنگامی که می خواهیم به مسائل مهاجرت و پناهندگی بپردازیم، مهم است از حقایق در باره آن ها آگاه باشیم.

وی اضافه کرد: تعداد مهاجران بین‌المللی در سراسر جهان در حال افزایش است. درسال ۲۰۰۰ تعداد ۱۷۳ میلیون مهاجر بین المللی وجود داشت که این رقم در ۲۰۱۰ به ۲۲۲ میلیون نفر و در ۲۰۱۵ به تعداد ۲۴۴  میلیون مهاجر افزایش یافت.

در این گزارش آمده است نزدیک به دو سوم مهاجران بین المللی در اروپا (۷۶ میلیون) یا آسیا (۷۵ میلیون) زندگی می کنند. آمریکای شمالی سومین تعداد زیاد مهاجران بین‌المللی (۵۴ میلیون) را دارد و زنان نیمی از مهاجران را در جهان تشکیل می‌دهند.همچنین دو سوم مهاجران بین‌المللی در ۲۰ کشور دنیا زندگی می کنند که بیشترین آنان در ایالات متحده آمریکا با یک پنجم کل تعداد مهاجران؛ سپس آلمان، روسیه و عربستان سعودی به سر می برند. 

قائم مقام دبیر کل سازمان ملل متحد اظهار داشت پولی که مهاجران ازکار در کشورهای میزبان به کشورهای مبدا خود ارسال می کنند، دو تا سه برابر کمک های رسمی توسعه ای است که مبالغ ارسالی از تلاش ها برای سلامت و آموزش در کشور های مبدا حمایت می کند.

Check Also

متهم ضرب و جرح طلبه همدانی دستگیر شد

ثبت نیوز: دادستان همدان از دستگیری متهم پرونده ضرب و جرح طلبه جوان همدانی خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *