جمعه , ۲۷ مهر ۱۳۹۷

ایران و چین سند همکاری نانویی امضا کردند

ثبت‌نیوز: در حاشیه راه‌اندازی دومین دفتر نانوی ایران و چین در گوانجو، سند همکاری راهبردی بین انجمن ارتقاء و توسعه مواد جدید صنعتی گوانجو و مرکز نانوی ایران و چین به امضا رسید.

به گزارش ثبت‌نیوز، دفتر مرکز نانوی ایران و چین در جنوب چین با هدف توسعه‌ همکاری‌های مشترک ایران و چین و تسریع همکاری‌های مشترک میان ایران و چین در حوزه‌ فناوری ‌نانو با هدف افزایش تعاملات شرکت‌های ایرانی و چینی در حوزه فناوری نانو راه‌اندازی شد.

دکتر سعید سرکار، دبیر ستاد توسعه فناوری نانو با اشاره به رتبه اول چین در فناوری ‌نانو در جهان، گفت: در مقاله‌ای که اخیرا آمریکایی‌ها در نشریه‌ معتبر بین‌المللی منتشر کردند، ایران را جزء ۵ کشور برتر جهان تشخیص داده و از این اتفاق ابراز تعجب کردند.

وی با بیان اینکه پلتفورمی برای ارتباط میان صنایع، بازرگانان و محققان ایجاد کردیم، اظهار کرد: اگر دیروز ما راه ابریشم را برای انتقال تجارت و کالا داشتیم، امروز راه نانو می‌تواند ادامه‌دهنده‌ آن باشد. ما تجربه‌ای موفق در راه‌اندازی دفتر ویژه‌ای برای توسعه‌ همکاری‌ها در حوزه‌ فناوری‌نانو در سال ۲۰۱۵ در شهر سوژو داشته‌ایم که امروز این اتفاق در شهر گوانجو خواهد افتاد.

هوادونگ یه، رئیس دفتر صنایع کوچک و متوسط شهرداری گوانجو با تاکید بر اهمیت توسعه‌ فناوری ‌نانو راه‌اندازی این دفتر را موجب افزایش همکاری‌ها میان دو کشور دانست و گفت: فناوری‌ نانو امروز در تمام جنبه‌های زندگی وارد شده و در حال حاضر یکی از اولویت‌های اصلی چین محسوب می‌شود. این فناوری موجب رقابت‌پذیرتر شدن صنایع خواهد شد.

در حاشیه‌ برنامه افتتاح دفتر نانوی ایران و چین، سمپوزیوم توسعه و تجاری‌سازی فناوری‌های نو در ایران و چین برگزار شد و سند همکاری راهبردی میان انجمن ارتقای و توسعه‌ مواد جدید صنعتی گوانجو و مرکز نانوی ایران و چین امضاء شد.

Check Also

متهم ضرب و جرح طلبه همدانی دستگیر شد

ثبت نیوز: دادستان همدان از دستگیری متهم پرونده ضرب و جرح طلبه جوان همدانی خبر …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *