سه شنبه , ۲۴ مهر ۱۳۹۷

مصرف برق باز از ۵۵ هزار مگاوات گذشت

ثبت نیوز: تداوم موج گرما در کشور موجب شد مصرف برق در ساعات اوج دیروز دوباره از رقم ۵۵ هزار مگاوات عبور کند و نسبت به جمعه بیش از ۴ هزار مگاوات افزایش پیدا کند.

به‌گزارش ثبت نیوز به نقل از سایت وزارت نیرو، گزارش شرکت مدیریت شبکه برق ایران نشان می دهد که مصرف برق در ساعات اوج، در اولین روز هفته، شنبه (۲۳ تیر) به میزان ۵۵ هزار و ۷۱۳ مگاوات ثبت شد که در سال گذشته در همین زمان ۴۴ هزار و ۶۰ مگاوات بود.

میزان مبادلات برق نیز در شنبه برابر با ۲۵۳ مگاوات بود که سهم صادرات از این میزان ۴۲ مگاوات و واردات برق نیز ۲۱۱ مگاوات اعلام شده است. همچنین میزان مصرف برق صنایع دیروز سه هزار و ۷۴۰ مگاوات بود که در مقایسه با جمعه که میزان آن چهار هزار و ۳۴۳ مگاوات ثبت شده بود، مصرف برق این بخش قدری کاهش داشته است.

باتوجه به گرمتر شدن هوا در کشور و پیش بینی سازمان هواشناسی مبنی بر افزایش و تداوم هوای گرم در هفته جاری، ضروری است که مشترکان در مصرف برق بخش خانگی حداکثر صرفه‌جویی را داشته باشند و در ساعات پیک از به‌کارگیری لوازم برقی پرمصرف اجتناب کنند.

منبع: مهر

Check Also

اهداف و مزایای ابلاغ الکترونیکی

ثبت نیوز: ابلاغ یکی از مهمترین ارکان دادرسی عادلانه به شمار می‌رود؛ زیرا اجرا نشدن صحیح تشریفات ابلاغ موجب تضییع حقوق افراد در دادرسی می‌شود. درحقیقت ابلاغ، فقط پل ارتباطی دادگاه با اشخاص در تمام مراحل دادرسی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *