دوشنبه , ۲۸ آبان ۱۳۹۷

بانک مرکزی به وظایف نظارتی خود عمل نکرده است

قاضی زرگر گفت: براساس بررسی‌های صورت گرفته مشخص شد بانک مرکزی به وظایف نظارتی خود عمل نکرده است.
به گزارش ثبت نیوز به نقل از فارس، حجت الاسلام زرگر قاضی رسیدگی کننده به پرونده باند مظلومین در ابتدای جلسه رسیدگی به اتهامات افراد حاضر گفت: متاسفانه براساس آنچه در قانون برای بانک مرکزی به عنوان وظیفه قید شده است تا بر صرافی ها نظارت مستقیم داشته باشد شاهیدم که عمل نشده است و کار رها شده است و این باعث این همه اختلاف شده است.

وی افزود: اگر بانک مرکزی به همین وظایف خودش عمل می‌کرد و حدود وظایف صرافی ها را برای آنها تشریح می‌کرد و کارهای خلاف قانون آنها را گوشزد می‌کرد شاهد چنین تخلفاتی نبودیم.

در ادامه دادگاه از تورک نماینده دادستان خواسته شد تا کیفرخواست متهمان را قرائت کند.

لازم به ذکر است متهمان به همراه وکلایشان در دادگاه حضور دارند.

بر اساس بررسی‌های فنی صورت گرفته در شبکه وحید مظلومین ۱۷۰ هزار تراکنش مالی در قالب ۲۱۹ فقره حساب انجام شده که رقم این تراکنش‌ها بالغ بر ۱۴ هزار میلیارد تومان بوده است.

‏‎بر اساس کیفرخواست صادر شده از سوی دادسرای عمومی و انقلاب تهران ‎متهم ردیف دوم این پرونده محمد اسماعیل قاسمی است.

مجید عطریان متهم ردیف سوم، رامین تاجیک متهم ردیف چهارم، حسین مظلومین متهم ردیف پنجم، محمد رضا مظلومین متهم ردیف ششم، نصر الله دارایی متهم ردیف هفتم (در حال حاضر متواری)، رضا مرد میدان حاجی آقای متهم ردیف هشتم، حسن وزیری متهم ردیف نهم، شاهرخ نجفی متهم ردیف دهم (در حال حاضر متواری)، اقدس مهر افزا متهم ردیف یازدهم، سروش امیری متهم ردیف دوازدهم (در حال حاضر متواری)، پویا نوبخت متهم ردیف سیزدهم، احسان فرزام نیا متهم ردیف چهاردهم و وحید دهاقین متهم ردیف پانزدهم این پرونده هستند.

Check Also

فرصتی دوباره برای حضور شریعتمداری در کمیسیون فردا

ثبت نیوز: سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تشکیل نشست کمیسیون متبوعش با متقاضیان استیضاح محمد شریعتمداری خبرداد و گفت: با وجود دعوت، وزیر صنعت، معدن و تجارت در این نشست حاضر نشد به همین دلیل این نشست صبح فردا قبل از جلسه علنی مجلس، تجدید می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *