سه شنبه , ۲۴ مهر ۱۳۹۷

بیشتر اتوبوس‌های دودزا فرسوده هستند

تهران تحلیل- جانشین پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ از طرح ویژه پلیس برای برخورد با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی خبر داد و گفت: امسال نسبت به مدت مشابه افزایش دو و سه برابری برخورد با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی را داشته‌ایم.

سرهنگ حسن عابدی با اشاره به عملکرد پلیس راهور فاتب در برخورد با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی افزود: برخورد با خودروهای فاقد معاینه فنی در ۹ ماهه امسال نسبت به مدت مشابه پارسال بیش از ۳ برابر افزایش داشته است.

وی تصریح کرد: توقیف خودروهای دودزا یا اخذ پلاک و اختصاص پلاک تعمیری با آنها نیز دو برابر افزایش داشته و این برخورد در آذر امسال افزایش بیشتری داشته است.

سرهنگ عابدی با بیان اینکه برخورد با خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی ادامه دارد، از اعمال جریمه برای این دسته از خودروها خبر داد و اضافه کرد: خودروهای فاقد معاینه فنی ۲۰ هزار تومان و خودروهای دودزا نیز علاوه بر فک پلاک، الصاق پلاک تعمیری و اعزام به تعمیرگاه ۳۰ هزار تومان جریمه می‌شوند.

او در پاسخ به پرسشی درباره چگونگی برخورد پلیس راهنمایی و رانندگی با خودروها و سرویس‌های دودزای ادارات و ارگان‌ها گفت: پلیس با انواع خودروهای دودزا و فاقد معاینه فنی برخورد می‌کند و هیچ تفاوتی قائل نمی‌شود؛ حتی اتوبوس‌های دودزای شرکت واحد را نیز فک پلاک کرده و با پلاک تعمیری به تعمیرگاه فرستادیم اما مسئله مهم این است که تعداد زیادی از این خودروها فرسوده هستند و باید از رده خارج شوند.

وی تأکید کرد: باید در زمینه جایگزینی خودروهای فرسوده فکری کرد و به معاینه فنی بسنده نکرد و به صورت جدی‌تر و اساسی‌تر در زمینه رفع آلودگی هوا اقدام کرد.

 

Check Also

کلیات طرح اصلاح قانون حمایت از خانواده در کمیسیون حقوقی تصویب شد

ثبت نیوز: نایب رییس فراکسیون زنان بیان کرد: بر اساس این مصوبه مادر می تواند با حکم دادگاه با رعایت غبطه و مصلحت طفل در حدود حضانت اداره اموال فرزند بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *