پنج شنبه , ۲۴ آبان ۱۳۹۷

روحانی: آقای ترامپ! با دم شیر بازی نکن/ترامپ: هرگز آمریکا را تهدید نکن!

ثبت‌نیوز: در حالیکه رئیس جمهوری ایران دیروز در همایش روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، گفته بود که «آقای ترامپ! ما مرد شرف و ضامن امنیت آبراه منطقه در طول تاریخ هستیم؛ با دم شیر بازی نکن، پشیمان‌کننده است. قادر نیستید ملت ایران را علیه امنیت و منافع ایران تحریک کنید. به ملت ایران اعلام جنگ می‌کنید و دم از حمایت می‌زنید؟ در همه منطقه پهن شده‌اید؛ معنای حرف‌هایتان را بفهمید»، رئیس‌جمهوری آمریکا هم در واکنش به این سخنان در پیامی توییتری خطاب به رئیس‌جمهوری ایران نوشت: دیگر هرگز ایالات متحده را تهدید نکن.

به گزارش ثبت‌نیوز، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در پیامی در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت: (خطاب) به روحانی، رئیس‌جمهوری ایران. دیگر هرگز تلاش نکن که ایالات متحده را تهدید کنی وگرنه تاوان سنگین آن را خواهی داد.

ترامپ گفت: ما دیگر کشوری نخواهیم بود که سخنان جنون‌آمیزتان درباره خشونت و مرگ را تحمل کنیم. مراقب باش!.

بر اساس این اخبار، روسای جمهوری دو کشور ایران و آمریکا به صورت رسمی به مشاجره لفظی با هم پرداخته و رئیس جمهوری آمریکا با ادبیات غیر سیاسی به تهدید اقدام می‌کند. البته این نوع رفتار از رئیس جمهوری آمریکا که بارها رفتار غیرسیاسی او در مجامع و محافل بین‌المللی تکرار شده، چیز تازه ای نیست اما ترامپ باید بداند که در چه موقعیتی و چه کشوری را تهدید می کند.

هر چند این نوع ادبیات را یک بار وزیر امور خارجه کشورمان در جواب کشورهای 1+5 استفاده کرده بود و به صراحت گفته بود که «هرگز یک ایرانی را تهدید نکن» و ترامپ به تقلید از ظریف اینگونه صحبت کرده اما باید جایگاه سیاسی خود را بداند بعد این نوع ادبیات را استفاده کند.

Check Also

پایان دو روز انتخابات در افغانستان

ثبت نیوز: رئیس کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، پایان انتخابات پارلمانی سال ۱۳۹۷ را اعلام کرد؛ انتخاباتی که بعد از تاخیری سه ساله، در روزهای ۲۸ و ۲۹ مهر برگزار شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *