شنبه , ۳۱ شهریور ۱۳۹۷

روحانی: آقای ترامپ! با دم شیر بازی نکن/ترامپ: هرگز آمریکا را تهدید نکن!

ثبت‌نیوز: در حالیکه رئیس جمهوری ایران دیروز در همایش روسای نمایندگی‌های جمهوری اسلامی ایران در خارج از کشور، گفته بود که «آقای ترامپ! ما مرد شرف و ضامن امنیت آبراه منطقه در طول تاریخ هستیم؛ با دم شیر بازی نکن، پشیمان‌کننده است. قادر نیستید ملت ایران را علیه امنیت و منافع ایران تحریک کنید. به ملت ایران اعلام جنگ می‌کنید و دم از حمایت می‌زنید؟ در همه منطقه پهن شده‌اید؛ معنای حرف‌هایتان را بفهمید»، رئیس‌جمهوری آمریکا هم در واکنش به این سخنان در پیامی توییتری خطاب به رئیس‌جمهوری ایران نوشت: دیگر هرگز ایالات متحده را تهدید نکن.

به گزارش ثبت‌نیوز، «دونالد ترامپ» رئیس‌جمهوری آمریکا در پیامی در صفحه کاربری خود در توییتر نوشت: (خطاب) به روحانی، رئیس‌جمهوری ایران. دیگر هرگز تلاش نکن که ایالات متحده را تهدید کنی وگرنه تاوان سنگین آن را خواهی داد.

ترامپ گفت: ما دیگر کشوری نخواهیم بود که سخنان جنون‌آمیزتان درباره خشونت و مرگ را تحمل کنیم. مراقب باش!.

بر اساس این اخبار، روسای جمهوری دو کشور ایران و آمریکا به صورت رسمی به مشاجره لفظی با هم پرداخته و رئیس جمهوری آمریکا با ادبیات غیر سیاسی به تهدید اقدام می‌کند. البته این نوع رفتار از رئیس جمهوری آمریکا که بارها رفتار غیرسیاسی او در مجامع و محافل بین‌المللی تکرار شده، چیز تازه ای نیست اما ترامپ باید بداند که در چه موقعیتی و چه کشوری را تهدید می کند.

هر چند این نوع ادبیات را یک بار وزیر امور خارجه کشورمان در جواب کشورهای 1+5 استفاده کرده بود و به صراحت گفته بود که «هرگز یک ایرانی را تهدید نکن» و ترامپ به تقلید از ظریف اینگونه صحبت کرده اما باید جایگاه سیاسی خود را بداند بعد این نوع ادبیات را استفاده کند.

Check Also

جان کری: ترامپ با خروج از برجام ثابت کرد حرف ایرانی‌ها درباره غیرقابل اعتماد بودن آمریکا درست است

ثبت نیوز: جان کری در مصاحبه با سی‌ان‌ان ضمن انتقاد از مواضع ترامپ در قبال …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *