جمعه , ۲۷ مهر ۱۳۹۷

تکمیل سد هراز نیازمند ۴۸۰ میلیون یورو منابع مالی است

ثبت‌نیوز:  استاندار مازندران گفت: ۴۸۰ میلیون یورو منابع مالی از طریق فاینانس برای تکمیل سد هراز نیاز است.

به گزارش ثبت‌نیوز به نقل از مهر، محمد اسلامی شامگاه چهارشنبه در حاشیه برداشت مکانیزه برنج در گفتگو با خبرنگاران درباره تکمیل سد هراز با اشاره به اینکه این سد از پروژه های ملی است گفت: ۴۸۰ میلیون یورو از طریق فاینانس برای این سد نیاز است و در حال پیگیری برای تامین منابع مالی هستیم.

وی تصریح کرد: اگر منابع مالی سد تامین شود تکمیل سد چهار سال طول می کشد و در حالت فوری به ۸۰ میلیارد تومان برای جاده سد هراز و تونل آن نیاز داشتیم که تامین شد.

استاندار مازندران اظهار امیدواری کرد ۱۱ کیلومتر جاده حاشیه سد هراز سریعتر ساخته شود تا اجرای پروژه سد هراز نیز انجام شود.

اسلامی درباره وضعیت بازار برنج و برنامه های دولت اظهار داشت: طبق روال گذشته اراده دولت بر این بوده تا در فصل برداشت واردات برنج ممنوع شود و این طرح همه ساله انجام می شود.

وی افزود: امسال نیز با سه امضای استانداران شمالی با رئیس جمهور مکاتبه کردیم تا واردات برنج از ۳۰ تیرماه تا ۳۰ آبانماه ممنوع شود تا تولیدات کشاورزی مازندران با مشکل ایجاد نشود.

وی با اشاره به کمبود برنج و در پیش بودن ایام ذی الحجه و محرم و صفر بر لزوم تنظیم بازار برنج تاکید کرد و گفت: در این ایام ستاد تنظیم بازار تصمیم گیری می کند.

Check Also

تصویب نشدن افزایش قیمت مرغ

ثبت نیوز: طی ماه‌های گذشته نوسانات نرخ ارز سبب شده که بسیاری از تولیدکنندگان نسبت به افزایش هزینه‌های تولیدشان گله‌مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *