جمعه , ۲۷ مهر ۱۳۹۷

ثبت مکانیزه تخلف ورود به محدوده زوج و فرد

تهران تحلیل- به منظور کاهش حجم ترافیک و تردد خودورها در خیابان‌های تهران، که دلیل اصلی آلودگی کلانشهر تهران هستند، از فردا، سه شنبه اول دی ۱۳۹۴، تخلف ورود به محدوده طرح زوج و فرد توسط سیستم‌های هوشمند ثبت و جریمه آن برای متخلفان جریمه صادر می‌شود.

به گزارش تهران تحلیل، مدیرعامل شرکت کنترل ترافیک شهر تهران با بیان مطلب بالا و اشاره به اینکه ۱۷۶ سامانه نظارتی در مبادی ورودی طرح زوج و فرد و محدوده داخلی آن نصب شده‌است، افزود: سامانه‌ هوشمند کنترل محدوه طرح زوج و فرد از ابزاری اتوماتیک برای تشخصیص متن پلاک خودرو که معروف به سیستم‌های  ANPR است استفاده می‌کنند که مبتنی بر تکنولوژی پردازش تصویر و رادار است.

ایلوش وزیری با اشاره به اینکه این سامانه در ۱۱ منطقه تهران فعال است، ادامه داد: از فروردین امسال، تمامی تخلفات به صورت ارشادی بود، اما در هماهنگی با پلیس راهنمایی و رانندگی تهران بزرگ، این تخلفات از اول دی، دارای جریمه قطعی است که از طریق پیامک به متخلفان اعلام می‌شود.

وی با اشاره به اینکه محدوده زوج و فرد از شمال بزرگراه همت، از شرق بزرگراه امام علی (ع)، از جنوب بزرگراه بعثت و از غرب بزرگراه‌های شهید نواب و شهید چمران می‌رسد، تصریح کرد: ورود به این محدوده باسیستم‌های ماکنیزه کنترل می‌شود. علاوه بر آن، سطح داخلی و معابر آن نیز کنترل و تخلفات تردد در آن ثبت می‌گردد

Check Also

کلیات طرح اصلاح قانون حمایت از خانواده در کمیسیون حقوقی تصویب شد

ثبت نیوز: نایب رییس فراکسیون زنان بیان کرد: بر اساس این مصوبه مادر می تواند با حکم دادگاه با رعایت غبطه و مصلحت طفل در حدود حضانت اداره اموال فرزند بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *