دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷

جلوگیری از تخریب محیط زیست و تصرف اراضی ملی در جهت احیای حقوق عامه

ثبت نیوز: معاون قضایی رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه موضوع پیشگیری از وقوع جرم و حفظ حقوق عامه از جمله وظایف مهم قوه قضائیه بوده و توجه ویژه‌ای به این موضوع شده است گفت: اقدامات صورت گرفته در جلوگیری از تخریب محیط زیست و تصرف اراضی ملی و دولتی با هدف صیانت از حقوق عامه دنبال می‌‏شود.

به گزارش ثبت نیوز به نقل از  میزان، فیض اللهی معاون قضایی رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی با اشاره به اینکه موضوع پیشگیری از وقوع جرم و حفظ حقوق عامه از جمله وظایف مهم قوه قضائیه بوده و توجه ویژه‌ای به این موضوع شده است، گفت: اقدامات صورت گرفته در جلوگیری از تخریب محیط زیست و تصرف اراضی ملی و دولتی با هدف صیانت از حقوق عامه دنبال می‎‏شود.

وی ادامه داد: دادگستری وظیفه رسیدگی به حقوق عامه مانند جلوگیری از تخریب محیط زیست، آلودگی آب، آلودگی خاک و هوا، تصرف اراضی ملی و دولتی، رفع نقاط حادثه خیز در جاده‌ها و جلوگیری از فعالیت مؤسسات مالی غیرمجاز را نیز بر عهده دارد و همواره در این زمینه ثابت قدم بوده است.

معاون قضایی رئیس کل دادگستری آذربایجان شرقی در پایان با اشاره به وجود ظرفیت‌های بالای قانونی به ویژه در زمینه دفاع از حقوق عامه خاطرنشان کرد: با توجه به تاکید ویژه مقام معظم رهبری بر احیای حقوق عامه این موضوع با جدیدت پیگیری می‎شود.

Check Also

کلیات طرح اصلاح قانون حمایت از خانواده در کمیسیون حقوقی تصویب شد

ثبت نیوز: نایب رییس فراکسیون زنان بیان کرد: بر اساس این مصوبه مادر می تواند با حکم دادگاه با رعایت غبطه و مصلحت طفل در حدود حضانت اداره اموال فرزند بگیرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *