دوشنبه , ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

درآمدهای شهرداری ۲۰ درصد کاهش داشته است

تهران تحلیل- معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری تهران امید چندانی نسبت به خروج از رکود اقتصادی در آینده نزدیک ندارد و معتقد است: رکود اقتصادی در سال ۹۵ تغییر زیادی نمی‌کند.

ناصر امانی وضعیت اقتصادی شهرداری تهران را تابعی از کل کشور برشمرد و گفت: رکود بر وضعیت اقتصادی کشور حاکم است به طوری که در اقتصاد شهری، این رکود را بیشتر حس می‌کنیم.

امانی با بیان اینکه میزان رکود در حوزه ساخت و ساز و صدور پروانه نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد کاهش داشته است، افزود: این در حالی است که وضعیت در سال ۹۳ نسبت به ۹۴ بدتر بوده است آنچنان که صدور پروانه ساخت و ساز با ۴۰ درصد کاهش همراه بوده است و اگر امسال را با سال ۹۲ مقایسه کنیم با ۶۰ درصد کاهش صدور پروانه مواجه بوده ایم.

 معاون برنامه ریزی توسعه شهری و امور شورا با اشاره به اینکه به طور طبیعی رکود ساخت و ساز بر درآمدهای شهرداری تهران، تاثیر منفی می گذارد، اضافه کرد: امروز نسبت به پارسال با ۲۰ درصد کسری درآمدها مواجه هستیم و امید روشنی هم نسبت به آینده وضعیت رکود اقتصادی نداریم.

وی با بیان اینکه هرچند امیدواریم ساخت و ساز موجب بازگشت رونق اقتصادی به شهر تهران شود، افزود: متاسفانه پیش بینی‌های اقتصادی حاکی از آن است که روند سال آینده بهتر از سال ۹۴ نیست.

معاون برنامه ریزی توسعه شهری و امور شورا درباره تمهیدات شهرداری تهران برای مقابله با رکود اقتصادی پیش رو، گفت: بر اساس برنامه پنجساله، شهرداری تهران موظف است هر سال ۱۰ درصد به درآمد های پایدار اضافه کند و این موضوعی است که  در بودجه ۹۵ لحاظ شده است تا سهم درآمد پایدار نسبت به سال ۹۴، افزایش یابد.

Check Also

مجلس وزیر کار را بیکار کرد

ثبت نیوز: نمایندگان مجلس شورای اسلامی با ادامه فعالیت علی ربیعی در وزارت تعاون، کار …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *