جمعه , ۲۷ مهر ۱۳۹۷

درآمدهای شهرداری ۲۰ درصد کاهش داشته است

تهران تحلیل- معاون برنامه ریزی، توسعه شهری و امور شوراهای شهرداری تهران امید چندانی نسبت به خروج از رکود اقتصادی در آینده نزدیک ندارد و معتقد است: رکود اقتصادی در سال ۹۵ تغییر زیادی نمی‌کند.

ناصر امانی وضعیت اقتصادی شهرداری تهران را تابعی از کل کشور برشمرد و گفت: رکود بر وضعیت اقتصادی کشور حاکم است به طوری که در اقتصاد شهری، این رکود را بیشتر حس می‌کنیم.

امانی با بیان اینکه میزان رکود در حوزه ساخت و ساز و صدور پروانه نسبت به سال گذشته ۲۰ درصد کاهش داشته است، افزود: این در حالی است که وضعیت در سال ۹۳ نسبت به ۹۴ بدتر بوده است آنچنان که صدور پروانه ساخت و ساز با ۴۰ درصد کاهش همراه بوده است و اگر امسال را با سال ۹۲ مقایسه کنیم با ۶۰ درصد کاهش صدور پروانه مواجه بوده ایم.

 معاون برنامه ریزی توسعه شهری و امور شورا با اشاره به اینکه به طور طبیعی رکود ساخت و ساز بر درآمدهای شهرداری تهران، تاثیر منفی می گذارد، اضافه کرد: امروز نسبت به پارسال با ۲۰ درصد کسری درآمدها مواجه هستیم و امید روشنی هم نسبت به آینده وضعیت رکود اقتصادی نداریم.

وی با بیان اینکه هرچند امیدواریم ساخت و ساز موجب بازگشت رونق اقتصادی به شهر تهران شود، افزود: متاسفانه پیش بینی‌های اقتصادی حاکی از آن است که روند سال آینده بهتر از سال ۹۴ نیست.

معاون برنامه ریزی توسعه شهری و امور شورا درباره تمهیدات شهرداری تهران برای مقابله با رکود اقتصادی پیش رو، گفت: بر اساس برنامه پنجساله، شهرداری تهران موظف است هر سال ۱۰ درصد به درآمد های پایدار اضافه کند و این موضوعی است که  در بودجه ۹۵ لحاظ شده است تا سهم درآمد پایدار نسبت به سال ۹۴، افزایش یابد.

Check Also

بکارگیری اتباع بیگانه فاقد مجوز کار، جرم محسوب می شود

ثبت نیوز: مدیرکل تعاون کار و رفاه اجتماعی لرستان از شناسایی 14 تبعه خارجی شاغل غیرمجاز در استان خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *