دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷

در جستجوی جامع سرمایه گذاری کنید!

ثبت نیوز: قبل از شروع به استفاده از نام خود در بازار، اگر هیچ کار دیگری هم انجام نمی دهید، در جستجوی جامع سرمایه گذاری کنید!

به گزارش ثبت نیوز، زمانی که علامت تجاری خود را ثبت کرده اید، اما نام خود را در نشانی های اینترنتی و یا پروفایل رسانه های اجتماعی محافظت نکرده اید، هنگامی که فرد دیگری دامنه یا مشخصه پروفایل رسانه های اجتماعی را با استفاده از علامت تجاری یا برند شما ثبت می کند، بعدها متوقف کردن آنها می تواند بسیار وقت گیر و پرهزینه باشد.
تصور کنید اگر آنها مطالب خود را که با استفاده از دامنه یا نمایه رسانه های اجتماعی که با برند شما مطابقت دارند،انتشار دهند و یا حتی اگر این محتوا نامناسب باشد یا مصرف کنندگان را گمراه می کند، ممکن هست کسب و کارتان را از دست بدهید. هم اکنون یک استراتژی نام دامنه ایجاد کنید تا بتوانید از این مشکل جلوگیری کنید!

ثبت نام نجاری به معنای ثبت علامت تجاری نیست

هرگز تصور نکنید ثبت نمودن نام تجاری خود ( نام شرکت یا نام تاجر )بعنوان علامت تجاری می باشد.
اگر فقط به این دلیل که نام تجاری خود را ثبت کرده اید بنابراین می توانید شروع به فعالیت در شهر خود کنید، به این معنی نیست که علامت تجاری یا برند خود را دارید.
شما هنوز هم باید نام تجاری خود را به عنوان علامت تجاری در اداره ثبت علائم تجاری مستقر در مرکز مالکیت معنوی استان تهران ثبت کنید! تفاوت بین یک نام تجاری و علامت تجاری را یاد بگیرید، تا دچار این اشتباه نشوید.

برند کسب و کار یا نام تجاری شما توصیفی است

هر چه نام کسب و کارتان بیشتر توصیفی است، احتمال اینکه بتوانید آن را برند کنید خیلی کم است. در واقع، ممکن است شما اصلا نتوانید آن را تبدیل به برند نمایید!
یاد بگیرید قبل از اینکه آن را دوست بدارید و زمان و پول زیادی را برای تبلیغ آن صرف کنید, چگونه یک نام قوی را بعنوان برند انتخاب کنید.

یک اشتباه رایج

اکثرا تصور می کنند زمانی که یک کلمه یا لوگو طراحی و به آنها اختصاص داده شد , ثبت علامت تجاری غیر ضروری است.
جواب منفی است. حتی اگر یک کلمه ایجاد کنید، هنوز باید آن را به عنوان علامت تجاری ثبت کنید تا بتوانید از آن کاملا محافظت کنید و حقوق خود را نسبت به آن اعمال کنید.
قانون ایران این حقوق انحصاری را برای شما در نظر گرفته است به شرط آنکه علامت تجاری خود را ثبت کنید،بطور مثال اگر می خواهید خسارت مالی دریافت کنید و یا دیگری را از استفاده از برند خود منع نمایید.

جستجوی علامت تجاری

شما برند خود را در پایگاه داده اداره ثبت علائم تجاری بصورت آنلاین جستجو کردید و هیچ مشابهی نیافتید، بنابراین شما فرض کردید که در دسترس شما و قابل ثبت است.
پایگاه داده ssaa.ir اولین قدم در انجام یک جستجوی علامت تجاری است. منتها یک نکته، این جستجو به دلائلی شامل علائم بالقوه مشابه نیست.
علاوه بر این، جستجوی آنلاین با کمک گرفتن از سایر ارائه دهندگان خدمات حقوقی ارزان، به شما نتایج بهتری خواهد داد. به این دلیل که انها با تخصص و تجربه بیشتری , جستجوی جامعی را انجام می دهند.
بین جستجوی جامع و هر نوع جستجوی دیگری که خودتان یا شخص دیگری برای شما انجام می دهد, تفاوت زیادی وجود دارد. قبل از شروع به استفاده از نام خود در بازار، اگر هیچ کار دیگری هم انجام نمی دهید، در جستجوی جامع سرمایه گذاری کنید!

Check Also

نامه‌ ولی‌الله سیف به رییس دیوان محاسبات

ثبت نیوز: ولی‌الله سیف در نامه‌ای به عادل آذر در خصوص اظهارات مختلفی که اخیراً درباره عملکرد وی مطرح شده است، توضیحاتی ارائه کرد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *