دوشنبه , ۲۸ آبان ۱۳۹۷

راهکارهای پیوستن یا نپیوستن به قانون کپی رایت بررسی خواهد شد

ثبت نیوز: 25 مهر ماه نشست آسیب شناسی قانون کپی رایت با حضور فعالان ترجمه و نشر در انجمن صنفی مترجمان برگزار می شود.در این نشست از ابعاد مختلف اقتصادی و قانونی به مسئله کپی رایت پرداخته می شود.

به گزارش ثبت نیوز به نقل از باشگاه خبرنگاران جوان، رئیس هیئت مدیره انجمن صنفی مترجمان گفت:در این نشست موضوع ترجمه های موازی و جلوگیری از آن و راهکارهای پیوستن یا نپیوستن به قانون کپی رایت بررسی خواهد شد.هدفمان از برگزاری این نشست این است که در پایان راهکاری را در زمینه قانون کپی رایت در اختیار مسئولان قرار دهیم و نقشه های مختلف را در زمینه این قانون در اختیار دولت بگذاریم که در پایان یک پیشنهاد مکتوب برای راه حل های مرتبط با کپی رایت ارائه خواهد شد.

اربابی با اشاره به نتایج بیمه مترجمان بیان کرد: همچنان پیگیری های انجمن صنفی مترجمان در زمینه بیمه آن ها نتیجه مشخصی نداده است جلساتی را با دولت در این زمینه داشتیم امیدواریم در بازنگری آیین نامه اهل قلم این امکان فراهم شود و مترجمانی را از طریق انجمن صنفی مترجمان برای بیمه به صندوق اعتباری هنر معرفی کنیم.

Check Also

اتمام بررسی لایحه جامع انتخابات در کمیسیون سیاسی و دفاعی دولت

ثبت نیوز: معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به «لایحه جامع انتخابات» گفت: کار کارشناسی مفصلی بر روی این لایحه صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *