دوشنبه , ۲۳ مهر ۱۳۹۷

روند نزولی طلاق در قم

ثبت نیوز: حجت‌الاسلام بزاز بنابی رئیس محاکم خانواده استان قم اظهار کرد: کاهش چشم‌گیری در ورودی دعاوی طلاق و سایر دعاوی مرتبط با آن صورت پذیرفته است.

به گزارش ثبت نیوز به نقل از میزان، وی گفت: از اواخر سال ۹۶ همایش‌ها و کارگاه‌های متعددی با حضور اساتید برجسته روان-شناسی و مشاوره و مربیان دوره دیده در این زمینه برای زوجین متقاضی طلاق برگزار شده است که در این روند کاهشی اثرگذار بوده است.

حجت‌الاسلام بزاز بنابی ادامه داد: به عنوان نمونه، ورودی دادخواست‌های طلاق از تاریخ ۱۳/ ۱۰/ ۹۶ تا ۱۷/ ۵/ ۹۷ که دوره‌های مهارت‌آموزی «تولد دوباره عشق» برای زوجین متقاضی طلاق برگزار شده است، در مجموع نسبت به مدت زمان مشابه سال قبل ۶.۲۸ درصد کاهش داشته است.

این مقام قضایی افزود: بررسی یک ماهه ورودی دادخواست‌های طلاق از تاریخ ۱۸/۵/۹۷ تا ۱۵/۶/۹۷ در مقایسه با بازه زمانی مشابه در سال گذشته همزمان با برگزاری دوره‌های آموزش کارگاهی «آینه مهر» برای زوجین متقاضی طلاق، نشان‌دهنده کاهش ۷.۴۰ درصدی بوده است.

Check Also

تهیه دستورالعمل مبارزه با قاچاق کالاهای صنایع دستی

ثبت نیوز: سرپرست اداره صادرات معاونت صنایع دستی از تهیه دستورالعمل مبارزه با قاچاق کالاهای صنایع دستی با بخش حقوقی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خبر داد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *