دوشنبه , ۲۹ مرداد ۱۳۹۷

آسیب جانی ناشس از کار سالانه ۲.۷میلیون نفر

ثبت نیوز: سازمان بین‌المللی کار (ILO) در ۲۰۱۷ میزان آسیب‌­های جانی ناشی از حوادث و  بیماری‌­های شغلی در جهان را حدود ۲.۷۸میلیون نفر در سال برآورد کرده است که از این تعداد حدود  ۲.۴ میلیون نفر به دلیل بیماری­ های شغلی و حدود  ۳۸۰ هزار  نفر نیز در اثر حوادث ناشی کار جان خود را از دست می‌­دهند.

به گزارش ثبت نیوز به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علی مظفری، مدیر کل بازرسی کار وزارت کار در پیامی به مناسبت المپیاد سراسری ایمنی کار کشور با بیان مطلب بالا افزود: بی­ تردید کار کردن در شرایط ایمن و محیطی سالم یکی از مولفه ­های کار شایسته محسوب می­ شود و هر کارگر سزاوار آن است که در محیطی فاقد تنش از نگاه ایمنی و سلامت کار فعالیت کند.

دبیر شورای عالی حفاظت فنی سراسر کشور گفت: در دنیای مدرن ارزش دارایی‌­های ملت‌ ها نه منابع و ثروت‌­های خدادادی، بلکه منابع انسانی کارآمد و سالمی است که موتور محرک اقتصاد ملی و زمینه­ توسعه اقتصادی و اجتماعی را فراهم می‌آورد. در این راستا ملل مختلف با وجود داشتن ارزش‌­های فرهنگی ویژه­ خود، ارتقای فرهنگ ایمنی کار را به عنوان ارزش  مشترک انسانی دانسته و سرمایه ­گذاری در آن را یک ضرورت می­ دانند.

مدیرکل بازرسی کار وزارت کار اظهار امیدوار کرد حضور فعال و پویا در این آزمون کشوری، زمینه هم افزایی و مشارکت دست اندرکاران حوزه ایمنی کار کشور را فراهم آورد.

Check Also

کشف ۱۱ انبار احتکار کالا در استان قزوین

قزوین- رئیس سازمان صنعت،معدن و تجارت استان قزوین از کشف ۱۱ انبار احتکار کالا در …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *