جمعه , ۲۷ مهر ۱۳۹۷

آسیب جانی ناشس از کار سالانه ۲.۷میلیون نفر

ثبت نیوز: سازمان بین‌المللی کار (ILO) در ۲۰۱۷ میزان آسیب‌­های جانی ناشی از حوادث و  بیماری‌­های شغلی در جهان را حدود ۲.۷۸میلیون نفر در سال برآورد کرده است که از این تعداد حدود  ۲.۴ میلیون نفر به دلیل بیماری­ های شغلی و حدود  ۳۸۰ هزار  نفر نیز در اثر حوادث ناشی کار جان خود را از دست می‌­دهند.

به گزارش ثبت نیوز به نقل از وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی، علی مظفری، مدیر کل بازرسی کار وزارت کار در پیامی به مناسبت المپیاد سراسری ایمنی کار کشور با بیان مطلب بالا افزود: بی­ تردید کار کردن در شرایط ایمن و محیطی سالم یکی از مولفه ­های کار شایسته محسوب می­ شود و هر کارگر سزاوار آن است که در محیطی فاقد تنش از نگاه ایمنی و سلامت کار فعالیت کند.

دبیر شورای عالی حفاظت فنی سراسر کشور گفت: در دنیای مدرن ارزش دارایی‌­های ملت‌ ها نه منابع و ثروت‌­های خدادادی، بلکه منابع انسانی کارآمد و سالمی است که موتور محرک اقتصاد ملی و زمینه­ توسعه اقتصادی و اجتماعی را فراهم می‌آورد. در این راستا ملل مختلف با وجود داشتن ارزش‌­های فرهنگی ویژه­ خود، ارتقای فرهنگ ایمنی کار را به عنوان ارزش  مشترک انسانی دانسته و سرمایه ­گذاری در آن را یک ضرورت می­ دانند.

مدیرکل بازرسی کار وزارت کار اظهار امیدوار کرد حضور فعال و پویا در این آزمون کشوری، زمینه هم افزایی و مشارکت دست اندرکاران حوزه ایمنی کار کشور را فراهم آورد.

Check Also

تصویب نشدن افزایش قیمت مرغ

ثبت نیوز: طی ماه‌های گذشته نوسانات نرخ ارز سبب شده که بسیاری از تولیدکنندگان نسبت به افزایش هزینه‌های تولیدشان گله‌مند شوند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *