سه شنبه , ۲۴ مهر ۱۳۹۷

سفیر پیشنهادی ایران در فنلاند دوتابعیتی نیست

ثبت‌نیوز: رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد که براساس استعلام‌های وزارت خارجه و وزارت اطلاعات، خانم فرشچی گزینه پیشنهادی ایران برای تصدی مسئولیت در سفارت ایران در فنلاند دوتابعیتی نیست.

به گزارش ثبت‌نیوز حشمت‌الله فلاحت‌پیشه در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بنده اخبار منتشر شده درباره دوتابعیتی بودن خانم فرشچی سفیر پیشنهادی ایران در فنلاند را تکذیب می‌کنم.

وی توضیح داد: بلافاصله بعد از شنیدن این خبر با مسئولان وزارت خارجه تماس گرفتم. آنها توضیح دادند که در این باره استعلام‌های چندگانه‌ای گرفته شده، یکی از این استعلام‌ها از وزارت اطلاعات بوده که این وزارتخانه استعلام مثبتی درباره خانم فرشچی داده است. این بدان معناست که ایشان تابعیتی مضاعف ندارد.

پروین فرشچی به عنوان گزینه پیشنهادی ایران برای تصدی مسئولیت سفارت ایران در فنلاند معرفی شده است که هنوز انتخابش در مراحل اداری است. در صورت نهایی شدن انتخاب او به عنوان سفیر جدید ایران در فنلاند، دومین سفیر زن ایران بعد از پیروزی انقلاب اسلامی خواهد بود.

Check Also

ایران یک کشور هدف نیست، یک کشور همکار است

ثبت نیوز: حشمت‌الله فلاحت‌پیشه با اشاره به مذاکرات ایران با اتحادیه اروپا گفت: ایران یک کشور هدف نیست و یک کشور همکار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *