پنج شنبه , ۲۹ شهریور ۱۳۹۷

صدور حکم هفت سال حبس قطعی برای متهم جاسوسی

ثبت نیوز: معاون دادستان مشهد از صدور رای قطعی شخصی که بر‌ای بیگانگان جاسوسی می‌کرد خبر داد و گفت: این فرد با صدور رای دادگاه تجدیدنظر به هفت سال حبس قطعی محکوم شد.

به گزارش ثبت نیوز به نقل از میزان، قاضی حیدری در تشریح این خبر گفت: این فرد با صدور دستورات ویژه قضایی و تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) دستگیر شد و با صدور رای دادگاه تجدیدنظر به هفت سال حبس قطعی محکوم شد.

معاون سیاسی و امنیتی دادستان مرکز خراسان رضوی ادامه داد: با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) این فرد میانسال که در رفت و آمد با یکی از کشور‌های همسایه درحال جاسوسی برای یکی از کشور‌های متخاصم جمهوری اسلامی بود؛ دستگیر شد.

معاون دادستان مشهد تصریح کرد: بلافاصله بازجویی‌ها از متهم به جاسوسی برای کشور متخاصم جمهوری اسلامی با مدارک انکارناپذیر آغاز شد و این متهم که خود را در برابر اسناد مستدل می‌دید، با صدور کیفرخواست از سوی نماینده دادستان پای میز محاکمه نشست.

قاضی حسن حیدری تاکید کرد: متهم در شعبه هشتم دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی منصوری مقابل میز عدالت قرار گرفت و پس از برگزاری چندین جلسه محاکمه به تحمل ۱۰ سال زندان محکوم شد.

معاون دادستان مرکز خراسان رضوی افزود: با اعتراض متهم به رای صادره، پرونده وی به دادگاه تجدیدنظر استان خراسان رضوی ارسال شد که در نهایت قضات دادگاه تجدیدنظر با توجه به اوضاع و احوال متهم و برخی مسائل دیگر مدت زندان وی را به هفت سال کاهش دادند که این رای قطعی و لازم الاجراست.

Check Also

پرونده خودروهای قاچاق از بزرگ‌ترین پرونده‌های فساد اقتصادی کشور رسیدگی خواهد شد

پرونده خودروهای قاچاق از بزرگ‌ترین پرونده‌های فساد اقتصادی کشور رسیدگی خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *