دوشنبه , ۲۸ آبان ۱۳۹۷

صدور حکم هفت سال حبس قطعی برای متهم جاسوسی

ثبت نیوز: معاون دادستان مشهد از صدور رای قطعی شخصی که بر‌ای بیگانگان جاسوسی می‌کرد خبر داد و گفت: این فرد با صدور رای دادگاه تجدیدنظر به هفت سال حبس قطعی محکوم شد.

به گزارش ثبت نیوز به نقل از میزان، قاضی حیدری در تشریح این خبر گفت: این فرد با صدور دستورات ویژه قضایی و تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) دستگیر شد و با صدور رای دادگاه تجدیدنظر به هفت سال حبس قطعی محکوم شد.

معاون سیاسی و امنیتی دادستان مرکز خراسان رضوی ادامه داد: با تلاش سربازان گمنام امام زمان (عج) این فرد میانسال که در رفت و آمد با یکی از کشور‌های همسایه درحال جاسوسی برای یکی از کشور‌های متخاصم جمهوری اسلامی بود؛ دستگیر شد.

معاون دادستان مشهد تصریح کرد: بلافاصله بازجویی‌ها از متهم به جاسوسی برای کشور متخاصم جمهوری اسلامی با مدارک انکارناپذیر آغاز شد و این متهم که خود را در برابر اسناد مستدل می‌دید، با صدور کیفرخواست از سوی نماینده دادستان پای میز محاکمه نشست.

قاضی حسن حیدری تاکید کرد: متهم در شعبه هشتم دادگاه انقلاب اسلامی به ریاست قاضی منصوری مقابل میز عدالت قرار گرفت و پس از برگزاری چندین جلسه محاکمه به تحمل ۱۰ سال زندان محکوم شد.

معاون دادستان مرکز خراسان رضوی افزود: با اعتراض متهم به رای صادره، پرونده وی به دادگاه تجدیدنظر استان خراسان رضوی ارسال شد که در نهایت قضات دادگاه تجدیدنظر با توجه به اوضاع و احوال متهم و برخی مسائل دیگر مدت زندان وی را به هفت سال کاهش دادند که این رای قطعی و لازم الاجراست.

Check Also

اتمام بررسی لایحه جامع انتخابات در کمیسیون سیاسی و دفاعی دولت

ثبت نیوز: معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به «لایحه جامع انتخابات» گفت: کار کارشناسی مفصلی بر روی این لایحه صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *