دوشنبه , ۲۸ آبان ۱۳۹۷

ضرورت تشکیل بانک اطلاعاتی در پرونده‌های مواد مخدر

علی اکبر شمس با تاکید بر تشکیل بانک اطلاعاتی پرونده‌های مواد مخدر گفت: وجود این بانک اطلاعاتی می تواند در رسیدگی به پرونده های مواد مخدر بسیار راه گشا باشد .
به گزارش ثبت نیوز به نقل از میزان، دادستان عمومی و انقلاب استان یزد در جلسه کمیته قضایی_انتظامی استان یزد افزود: نیروی انتظامی با اقتدار پشتیبان سازمان صنعت، معدن و تجارت در محل‌های بازرسی حضور داشته باشند تا بازرسین فعالیت‌های خود را به بهترین نحو انجام دهند و دستگاه قضایی کنار این سازمان و دیگر افراد و مسئولین خواهد بود تا رسالت کنترل بازار به بهترین نحو انجام شود.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود، برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدر را ضروری دانست و اظهار داشت: لازم است در مستندسازی پرونده‌ها اهتمام جدی نمود و کلیه مستندات به صورت کامل در مسیر پرونده آماده سازی و ضمیمه پرونده گردد تا آراء مؤثر و بازدارنده صادر شود.
این مقام قضایی بر تشکیل بانک اطلاعاتی پرونده‌های مواد مخدر تاکید کرد و گفت: در روند تکمیل پرونده‌های مواد مخدر و مراحل رسیدگی، وجود بانک اطلاعاتی کامل بسیار راهگشاست.
شمس آموزش ضابطان و نظارت و بازدید از کلانتری‌ها و بازداشتگاه‌ها و برگزاری جلسات مشترک با فرماندهان نیروی انتظامی ضروری دانست و تاکید کرد: بازدید از حوزه‌های انتظامی و بازداشگاه‌ها و همچنین آموزش ضابطان در سلسه مراتب تشکیل پرونده و شناسایی حل مشکلات آن‌ها و رفع نواقص و تجهیز آن در دستور کار باشد.
این مقام قضایی در خصوص حضور افغانستانی‌های غیر مجاز در استان نیز گفت: برخورد با افغانستانی‌های غیر مجاز باید به قوت خود برقرار باشد و بازداشتگاه‌ها در جداسازی افراد بومی و غیر بومی و تهیه مکان مناسب برای افراد غیر بومی اقدام نمایند.

Check Also

اتمام بررسی لایحه جامع انتخابات در کمیسیون سیاسی و دفاعی دولت

ثبت نیوز: معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به «لایحه جامع انتخابات» گفت: کار کارشناسی مفصلی بر روی این لایحه صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *