جمعه , ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

ضرورت تشکیل بانک اطلاعاتی در پرونده‌های مواد مخدر

علی اکبر شمس با تاکید بر تشکیل بانک اطلاعاتی پرونده‌های مواد مخدر گفت: وجود این بانک اطلاعاتی می تواند در رسیدگی به پرونده های مواد مخدر بسیار راه گشا باشد .
به گزارش ثبت نیوز به نقل از میزان، دادستان عمومی و انقلاب استان یزد در جلسه کمیته قضایی_انتظامی استان یزد افزود: نیروی انتظامی با اقتدار پشتیبان سازمان صنعت، معدن و تجارت در محل‌های بازرسی حضور داشته باشند تا بازرسین فعالیت‌های خود را به بهترین نحو انجام دهند و دستگاه قضایی کنار این سازمان و دیگر افراد و مسئولین خواهد بود تا رسالت کنترل بازار به بهترین نحو انجام شود.
وی در بخشی دیگر از سخنان خود، برخورد با توزیع کنندگان مواد مخدر را ضروری دانست و اظهار داشت: لازم است در مستندسازی پرونده‌ها اهتمام جدی نمود و کلیه مستندات به صورت کامل در مسیر پرونده آماده سازی و ضمیمه پرونده گردد تا آراء مؤثر و بازدارنده صادر شود.
این مقام قضایی بر تشکیل بانک اطلاعاتی پرونده‌های مواد مخدر تاکید کرد و گفت: در روند تکمیل پرونده‌های مواد مخدر و مراحل رسیدگی، وجود بانک اطلاعاتی کامل بسیار راهگشاست.
شمس آموزش ضابطان و نظارت و بازدید از کلانتری‌ها و بازداشتگاه‌ها و برگزاری جلسات مشترک با فرماندهان نیروی انتظامی ضروری دانست و تاکید کرد: بازدید از حوزه‌های انتظامی و بازداشگاه‌ها و همچنین آموزش ضابطان در سلسه مراتب تشکیل پرونده و شناسایی حل مشکلات آن‌ها و رفع نواقص و تجهیز آن در دستور کار باشد.
این مقام قضایی در خصوص حضور افغانستانی‌های غیر مجاز در استان نیز گفت: برخورد با افغانستانی‌های غیر مجاز باید به قوت خود برقرار باشد و بازداشتگاه‌ها در جداسازی افراد بومی و غیر بومی و تهیه مکان مناسب برای افراد غیر بومی اقدام نمایند.

Check Also

پرونده خودروهای قاچاق از بزرگ‌ترین پرونده‌های فساد اقتصادی کشور رسیدگی خواهد شد

پرونده خودروهای قاچاق از بزرگ‌ترین پرونده‌های فساد اقتصادی کشور رسیدگی خواهد شد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *