عرضه نخستین اختراع در بازار دارایی فکری فرابورس
توسط sabt دذ ۲۹ اردیبهشت, ۱۳۹۳ دذ ۰۵:۱۷ قبل از ظهر | دسته‌بندی شده در اخبار, اخبار ثبت اختراع | با ۰ دیدگاه
عرضه نخستین اختراع در بازار دارایی فکری فرابورسReviewed by reporter on May 19Rating: 4.0عرضه نخستین اختراع در بازار دارایی فکری فرابورس رئیس اداره عملیات بازار فرابورس از آغاز به‌کار بازار دارایی فکری برای نخستین بار در ایران خبرداد.

رئیس اداره عملیات بازار فرابورس از آغاز به‌کار بازار دارایی فکری برای نخستین بار در ایران خبرداد.

به گزارش ثبت نیوز، بهنام محسنی گفت: با اجرایی‌شدن دستورالعمل معاملات مبتنی بر مذاکره اوراق بهادار و واگذاری یک برگه دارایی فکری از طریق بازار سوم، این بازار فعالیت خود را آغاز خواهد کرد. او افزود: برای نخستین بار در ایران ۲ مخترع مالکیت اختراع خود را با موضوع استارترهوشمند دیجیتال ضد‌سرقت خودروبه‌صورت یکجا و به روش مذاکره در بازارفرابورس واگذار می‌کنند.

او گفت: این اختراع به نرخ پایه هر برگه ۲میلیارد ریال توسط کارگزاری سهم آشنا به‌عنوان عرضه‌کننده در بازار فرابورس کشف قیمت می‌شود؛ ضمن اینکه با این عرضه همزمان دستورالعمل سپرده‌گذاری و معامله اوراق بهادار مبتنی بر دارایی فکری (مصوب ۲۱دی‌ماه ۹۲) و دستورالعمل معاملات مبتنی بر مذاکره اوراق بهادار(مصوب ۲۷فروردین ۹۰) اجرایی می‌شوند. محسنی با اشاره به اینکه اصالت گواهی اختراع و صلاحیت فنی آن به‌ترتیب توسط اداره کل مالکیت صنعتی و پارک فناوری پردیس تأیید شده تأکید کرد: حداقل سپرده شرکت در این مذاکره، ۶۰میلیون ریال و مهلت ارائه فرم تکمیل شده درخواست شرکت در این مذاکره به فرابورس حداکثر تا پایان وقت اداری امروز(سه‌شنبه ۳۰اردیبهشت) است.

او افزود: شرکت فرابورس درخواست‌های حضور در مذاکره را حداکثر تا پایان وقت اداری یکشنبه ۴خرداد‌ماه ۹۳برای کارگزار عرضه‌کننده ارسال می‌کند. او توضیح داد: همچنین طبق این ماده کارگزار عرضه‌کننده پس از دریافت اطلاعات متقاضیان طی ۲روزکاری باید بهترین متقاضی را انتخاب و پس از عقد تفاهمنامه فروش اوراق بهادار مبتنی بر دارایی فکری از طریق بازار فرابورس، وی را برای شرکت در عرضه یکجا به فرابورس معرفی کند.

محسنی تأکید کرد: اطلاعات ارائه‌شده درخصوص دارایی فکری مورد واگذاری، تنها در راستای شفافیت اطلاعاتی بوده و به منزله تأیید، تضمین یا توصیه و سفارشی در مورد آن از سوی شرکت فرابورس ایران نیست.او اعلام کرد: همچنین پرداخت ۲۰درصد ارزش کل معامله به‌صورت نقد و ارائه یک فقره چک به تاریخ سررسید ۱۵تیر ۹۳بابت مابقی ثمن معامله طی ۵روز کاری پس از انجام معامله از شروط قابل احراز جهت شرکت در این مذاکره عنوان شده است. به گفته محسنی، ارائه فرم تسویه وجه تکمیل‌شده توسط شرکت سپرده‌گذاری مرکزی طی ۵روز کاری پس از انجام معامله به فرابورس، از دیگر شرایط حضور در این مذاکره درنظر گرفته شده است.

 

درباره -

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند