دوشنبه , ۲۸ آبان ۱۳۹۷

فرهنگ سازی در بازار سرمایه

ثبت نیوز: از سال 1391 تا 1397 حدود 400 پرونده انتظامی برای تخلف حسابرسان تشکیل شده است.

به گزارش ثبت نیوز به نقل از ایرنا، «سیدمحمد علوی» عصر امروز (سه شنبه) در مراسم امضای تفاهمنامه مرکز مالی سازمان بورس و اوراق بهادار و جامعه حسابداران رسمی ایران افزود: اکنون 300 موسسه حسابرسی و یک هزار و 500 حسابرس رسمی در کشور فعالیت دارند.
دبیرکل جامعه حسابداران رسمی ایران ادامه داد: از سال 1391 تا 1397 حدود 400 پرونده انتظامی برای تخلف حسابرسان تشکیل شده است.

معاون اجرایی سازمان بورس و اوراق بهادار نیز گفت: توسعه آموزش های مالی با توجه به روند رو به گسترش بازار سرمایه باید هر چه بیشتر در دستور کار قرار گیرد.
سیدمصطفی رضوی اضافه کرد: باید ادبیات بازار سرمایه و مالی میان مردم و فعالان این بازار گسترش یابد.
رضوی درباره امضای تفاهمنامه با جامعه حسابداران رسمی ایران گفت: این تفاهمنامه زمینه گسترش آموزش همگانی و فرهنگ سازی در بازار سرمایه را فراهم می کند.

توسعه همکاری های علمی و آموزشی با نهادهای بین المللی 
مدیرعامل مرکز مالی سازمان بورس و اوراق بهادار نیز در این مراسم گفت: این تفاهمنامه با هدف گسترش تعاملات سازمان بورس و مرکز مالی به امضا می رسد.
ناصر امیدواری افزود: در نظر داریم در گام های بعدی، توسعه همکاری های علمی و آموزشی با نهادهای بین المللی را نیز دنبال کنیم.
وی درباره اهمیت توسعه آموزش های جدید و به روز در بازار سرمایه اضافه کرد: جایگاه شرکت های جدید مانند استارت آپ ها (کسب و کارهای نوین) در اقتصاد و بورس در حال توسعه است.
به گزارش ایرنا، مرکز مالی سازمان بورس و اوراق بهادار و جامعه حسابداران ایران عصر امروز با توجه به گسترش روزافزون بازار سرمایه، برای توسعه همکاری های آموزشی و پژوهشی، تفاهمنامه همکاری امضا کردند.
مدیرعامل مرکز مالی سازمان بورس و اوراق بهادار و دبیرکل جامعه حسابداران رسمی ایران این تفاهمنامه را امضا کردند.

Check Also

حل مشکلات کلیدی اقتصاد

ثبت نیوز: عبدالناصر همتی، رئیس کل بانک مرکزی در صفحه اینستاگرام خود نوشت: رهبر معظم انقلاب بر اتخاذ تدابیر و تصمیمات جدی و عملیاتی برای حل پنج مشکل کلیدی اقتصاد تأکید کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *