سه شنبه , ۲۴ مهر ۱۳۹۷

سه قوه باید برای مهار التهاب بازار پای کار بیایند

ثبت نیوز :رییس کمیته اقتصادی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس تاکید کرد: قوای سه‌گانه باید پای کار آمده تا ضمن مهار التهاب بازار و جلوگیری از تکرار چنین اتفاقاتی، موضوع احتمال بروز فساد هماهنگ در خصوص تخلفات واردات خودروهای خارجی را تعیین تکلیف کنند.

به گزارش ثبت نیوز به نقل از ایسنا، شهروز برزگر با اشاره به گزارش اخیر رییس‌جمهور درباره تخلفات واردات خودرو، افزود: بر اساس صحبت‌های رییس‌جمهور باید مشخص شود که کدام شرکت‌های وابسته به صنایع خودروسازی اقدام به واردات خودرو با ارز دولتی ۴۲۰۰ تومان کرده اما در بازار آزاد قیمت‌ها را به چند برابر فروخته‌ و باعث افزایش چشمگیر قیمت‌ها شده است.

وی افزود: باید مشخص شود که چه کسانی کالاهای اساسی را با ارز دولتی وارد کرده و بعد در بازار با قیمت‌های بسیار بیشتری به فروش رسانده‌اند. قطعا اینها همه به اهتمام مجلس، دولت و کل حاکمیت نیاز دارد تا شاهد آرامش در بازار ارز، طلا و خودرو باشیم.

این نماینده مجلس گفت: متاسفانه در شرایط کنونی نقدینگی کشور به سمت خودرو، ارز، طلا و سایر کالاها سوق پیدا می‌کند. در این بین احتمال بروز فساد هم دور از ذهن نیست، به همین دلیل باید قوای سه‌گانه برای جلوگیری از وقوع هرگونه فساد با یکدیگر هماهنگ باشند تا شاهد تکرار چنین اتفاقاتی نباشیم.

برزگر افزود: سه قوه باید پای کار آمده و به صورت جدی پیگیر باشند، هر کدام به سهم خود وظایف‌شان را انجام دهند تا التهاب بازار را مهار کرده تا وضعیت به حالت عادی برگردد.

Check Also

ایران یک کشور هدف نیست، یک کشور همکار است

ثبت نیوز: حشمت‌الله فلاحت‌پیشه با اشاره به مذاکرات ایران با اتحادیه اروپا گفت: ایران یک کشور هدف نیست و یک کشور همکار است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *