دوشنبه , ۲۸ آبان ۱۳۹۷

قوه قضاییه برخورد با محتکران را تشدید کند

یک عضو کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر این که قوه قضاییه برخورد با محتکران را تشدید کند، گفت: در شرایطی که ما در جنگ اقتصادی هستیم و دولت و ملت باید در کنار هم باشند، هنوز چنین برداشتی در جامعه ایجاد نشده که عده‌ای فرصت طلب هم از این شرایط سوءاستفاده می‌کنند.
کاظم دلخوش در گفت‌وگو با ایسنا، با تاکید بر لزوم برخورد با محتکران، اظهار کرد: زمانی که مردم به این نتیجه‌ برسند که دشمن اقتصاد ما را هدف قرار داده است و در مقابل ما قرار دارد آن گاه با یکدیگر متحد شده و با اقدامات دشمن مقابله می‌کنند؛ چون در جنگ اقتصادی باید دولت و ملت کنار هم قرار گیرند، اما برداشت آن است که تاکنون چنین احساسی ایجاد نشده است.
وی یادآور شد: در زمان جنگ نیز عده‌ای فرصت طلب و سوء استفاده‌گر به دنبال استفاده از شرایط بحرانی و حساس به نفع خود بودند که به نظر می‌رسد در شرایط فعلی نیز این اتفاق در حال رخ دادن است. لذا وظیفه دستگاه‌های نظارتی برای جلوگیری از اجحاف به مردم و دفاع از حقوق آنها برخورد با این افراد است. کما این که برخوردهایی نیز صورت گرفته است، ولی باید جدی‌تر شده و ادامه‌ پیدا کند.
دلخوش احتکار اجناس را یکی از عوامل گرانی‌های اخیر دانست و گفت‌: یکی دیگر از دلایل افزایش قیمت‌ها اعمال تحریم‌هاست. لذا باید در چنین شرایطی با محتکران برخورد شود، اگر این کار صورت نگیرد مشکلاتی به وجود خواهد آمد.
این نماینده مجلس شورای اسلامی در پایان گفت‌: از طرف دیگر باید همه مردم همکاری بیشتری داشته باشند، در کنار آن قوه قضاییه نیز باید برخوردها را تشدید کند و دولت نیز در بخش اجرا دقت بیشتری داشته باشد. مجلس نیز نظارت‌هایش را افزایش دهد.

Check Also

تصویب کلیات طرح ساماندهی زندانیان

ثبت نیوز: نمایندگان مجلس شورای اسلامی به کلیات طرحی رای مثبت دادند که در صورت …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *