دوشنبه , ۲۸ آبان ۱۳۹۷

لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت، برای امنیت جامعه است

ثبت نیوز:لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت، می تواند جامعه را در مقابله با خشونت ها و آسیب ها به سمت امنیت و آرامش پیش ببرد.

به گزارش ثبت نیوز به نقل از خبرگزاری صدا و سیما، معصومه ابتکار در حاشیه جلسه شورای اداری کاشان با اشاره به امضای تفاهم نامه ای با وزارت دادگستری در خصوص اجرایی شدن این لایحه گفت: این تفاهم نامه بخشی از لایحه حمایت از کودکان و نوجوانان است که در خصوص تعریف خشونت و انواع آن و خشونت علیه کودکان و نوجوانان است که به عنوان جرائمی که بایدبه طور جدی رسیدگی شود،عنوان شده است .

وی لایحه تامین امنیت زنان در برابر خشونت را از دیگر اقدامات در حوزه مسائل حقوقی بیان کردو افزود: این لایحه می تواند جامعه را در مقابله با خشونت ها و آسیب ها به سمت امنیت و آرامش پیش ببرد.

ابتکار به اجرای طرح های دولت برای ایجاد اشتغال در دو سال گذشته هم اشاره کرد و گفت: در این مدت هرسال بین 850 تا900 هزار شغل جدید درکشور ایجاد شده که 60 تا 67 درصد آن ، مشاغل خانگی و خانوادگی است که به بانوان اختصاص داده شده است.
معاون رئیس جمهور در امور زنان و خانواده با بیان اینکه در حال حاضر بین سه و نیم تا چهار میلیون نفر از بانوان کشور خود اتکا هستند افزود: از سال گذشته دوره های مهارتی ویژه بانوان کارآفرین در کشور اجرا شده و مناسب با وضع های اقتصادی هر استان بانوان از این دوره ها استفاده کرده اند.
معصومه ابتکار به طرح گفتگوی ملی خانواده هم اشاره کرد و گفت: این طرح با هدف رفع اختلال ارتباطی ، سوء تفاهم های موجود ، کاهش امکان و ساعت گفتگو در خانواده ، با همکاری دانشگاه ها و تشکل ها در استان ها آغاز شده که در این طرح استادان و اعضای هیات علمی دانشگاه ها وارد شدند تا یک تاب آوری و توان افزایی بیشتری برای اصلاح اختلال های ارتباطی در خانواده ها ایجاد شود.

Check Also

کودکان کار امروز، جوانان بزهکار فردا

ثبت نیوز: معاون فرهنگی قوه قضاییه بیان کرد: هدف اصلی ما موضوع پیشگیری است و می‌گوییم کودک کار امروز با واقعیت تلخ موجود جوان بزهکار فرداست.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *