پنج شنبه , ۲۴ آبان ۱۳۹۷

مالکیت و حاکمیت بنادر ایران قابل واگذاری نیست

معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی گفت: یک شرکت طرف قرارداد هندی عملیات تخلیه و بارگیری از لحاظ واردات و صادرات را بر عهده دارد و هیچ یک از بنادر ایران نه به لحاظ مالکیت و نه حاکمیت قابل واگذاری نیست.
به گزارش ثبت نیوز به نقل از میزان، هادی حق شناس معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی در خصوص جزئیات اخباری مبنی بر واگذاری بندر چابهار به هندی‌ها بیان کرد: در هیچ یک از بنادر ایران نه به لحاظ مالکیت و نه حاکمیت قابل واگذاری نیست، و آنچه که در بندر چابهار در حال انجام است، یک ترمینال به علت اینکه هندی‌ها قرار است تجهیزات تخلیه و بارگیری به این بندر بیاورند فقط عملیات تخلیه و بارگیری کشتی در یک مدت معلوم به آن‌ها واگذار می‌شود.
وی در ادامه افزود: سایر بخش‌های بندر چابهار توسط شرکت‌های ایرانی مدیریت می‌شود لذا اسکله، موج شکن، زمین و … نه تنها به هندی‌ها بلکه به هیچ کشور خارجی قابل واگذاری نیست.
معاون امور دریایی سازمان بنادر و دریانوردی تصریح کرد: یک شرکت طرف قرارداد هندی عملیات تخلیه و بارگیری از لحاظ واردات و صادرات را بر عهده دارد.

Check Also

فرصتی دوباره برای حضور شریعتمداری در کمیسیون فردا

ثبت نیوز: سخنگوی کمیسیون صنایع و معادن مجلس از تشکیل نشست کمیسیون متبوعش با متقاضیان استیضاح محمد شریعتمداری خبرداد و گفت: با وجود دعوت، وزیر صنعت، معدن و تجارت در این نشست حاضر نشد به همین دلیل این نشست صبح فردا قبل از جلسه علنی مجلس، تجدید می شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *