جمعه , ۳۰ شهریور ۱۳۹۷

نشست حقوق بشری اروپا را ترکیه بایکوت کرد

ثبت نیوز: کنفرانس حقوق بشر اروپا که سالانه به مدت دو هفته برگزار می‌شود از روز دوشنبه در ورشو آغاز شده و با محوریت دموکراسی و حقوق بشر در حال برگزاری است.

به گزارش ثبت نیوز به نقل از آسوشیتدپرس، دولت ترکیه بزرگترین کنفرانس حقوق بشری اروپا را به دلیل حضور برخی از سازمان‌های غیردولتی که آنکارا با آن‌ها مخالفت است، بایکوت کرد.

 کمیسیون هلسینکی آمریکا، یک آژانس دولتی این کشور، در پیامی در توییتر اعلام کرد که ترکیه تنها کشوری است که این کنفرانس را به خاطر اینکه این کشور اصرار داشته بتواند از حضور سازمان‌های غیردولتی مخالف ممانعت کند، تحریم کرد.

این کنفرانس سالانه که به مدت دو هفته برگزار می‌شود از روز دوشنبه در ورشو آغاز شده و با محوریت دموکراسی و حقوق بشر در حال برگزاری است.

این کنفرانس توسط سازمان امنیت و همکاری در اروپا که شامل ۵۷ کشور است، برگزار می شود.

هیأت ترکیه به دلیل اینکه نتوانست از حضور گروه‌های وابسته به فتح‌الله گولن که به گفته آنکارا در پشت پرده کودتای نافرجام ۲۰۱۶ شرکت دارد، ممانعت کند، این کنفرانس را بایکوت کرده است.

Check Also

فرصت مناسب برای حضور ایران در مجمع عمومی سازمان ملل

ثبت نیوز: نصرت‌الله تاجیک تحلیل‌گر مسائل بین‌الملل با تاکید بر اینکه باید از ظرفیت‌های بین‌المللی حداکثر بهره‌برداری را داشته باشیم، گفت: حضور رییس‌جمهور در جلسه شورای امنیت در صورتی که ساز و کار داخلی شورا اجازه دهد،مفید است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *