پنج شنبه , ۲۴ آبان ۱۳۹۷

نمایشگاه جیتکس فرصتی برای عرض اندام استارتاپ‌های ایرانی

ثبت‌نیوز– استارتاپ‌های ایرانی برای جذب سرمایه گذاری از کشورهای دیگر، در نمایشگاه فناوری اطلاعات جیتکس، ایده های خود را به نمایش گذاشتند.

به گزارش ثبت‌نیوز، ۲۳ استارتاپ ایرانی در سالن استارتاپ‌های نمایشگاه جیتکس، ایده‌ها و دستاوردهای خود در حوزه فناوری اطلاعات را به نمایش گذاشتند تا بتوانند شتابدهنده، سرمایه گذار جذب کرده و یا حمایت مشاوران را جلب کنند. در میان ایده‌های استارتاپی عرضه شده، طرح‌های مربوط به شبکه‌های اجتماعی و پیام رسان‌های بومی، رونق بیشتری دارند.

شبکه اجتماعی دومنظوره

یکی از استارتاپ‌های ایرانی شبکه اجتماعی اشتراک گذاری عکس مشابه اینستاگرام را طراحی کرده با این تفاوت که تلفیقی با فروشگاه آنلاین است.

شاهین شهابی، طراح این شبکه اجتماعی با اشاره به اینکه این شبکه ایرانی با برنامه نویسی و گرافیک کاملا داخلی به صورت عکس محور و متن محور طراحی شده است، توضیح داد: علاوه بر اینکه در این شبکه اجتماعی، کاربر امکان اشتراک‌گذاری عکس و ویدئو تا ۲۰ مگابایت آپلود را دارد، در تلفیق با فروشگاه های آنلاین، این امکان را نیز فراهم می کند که کاربر خرید آنلاین هم داشته باشد.

وی با بیان اینکه فروشگاه‌های آنلاینی که دارای نماد اعتماد هستند می‌توانند کالای خود را از طریق این شبکه اجتماعی به فروش برسانند، افزود: امکان جستجو، فروش آنلاین با توجه به علائق کاربر، امکان فروش محصولات مورد نیاز کاربر و اعلام نظر کاربران در کالای خریداری شده در کنار اشتراک گذاری محتوا از جمله ویژگیهای این شبکه اجتماعی ایرانی است که نسخه اندروید و IOS آن در دسترس است.

شبکه اجتماعی برای فوتبالی‌ها

آرش زارعی، طراح شبکه اجتماعی و پیام رسان ویژه طرفداران فوتبال به مهر گفت: این شبکه اجتماعی مختص فوتبال دوستان است و به نوعی مکانی برای کل کل طرفداران فوتبال محسوب می شود که از طریق این شبکه اجتماعی، تیم مورد نظر خود را انتخاب کرده و به هواداری تیم محبوب خود می پردازند.

وی با بیان اینکه نسخه اندروید و IOS این پیام رسان هم اکنون در دسترس است، افزود: امتیازدهی به تیم ها، پیش بینی نتایج بازیها، ثبت نظرات و هواداری دو آتیشه از جمله ویژگیهای این شبکه اجتماعی ایرانی است.

زارعی جذب باشگاه‌های فوتبال را از جمله اهداف طراحی این شبکه اجتماعی برشمرد و گفت: مکانیزم هوشمندی برای ممیزی محتوا در این شبکه اجتماعی نیز درنظر گرفته شده است تا کاربران آن مطابق با شئونات مدنظر، به هواداری تیم ها پرداخته و محتوای نامناسب منتشر نکنند.

عرضه و فروش آثار هنری

پلتفرم آنلاین عرضه و فروش آثار هنری نیز از دیگر طرح های ارائه شده از سوی استارتاپ‌های ایرانی در نمایشگاه جیتکس است.

حسین مسافر، طراح این پلتفرم با بیان اینکه این سامانه به عنوان بازار آنلاین فروش آثار هنری، این امکان را برای علاقه مندان فراهم می کند که به ۲۲ هزار اثر هنری از ۶ هزار هنرمند ایرانی و خارجی دست پیدا کنند، افزود: امکان خرید این آثار که در حوزه های نقاشی، خوشنویسی، خط و مجسمه است، وجود دارد.

وی با اشاره به اینکه گالری عرضه شده در این پلتفرم مورد تایید مراجع ذیربط از جمله انجمن خوشنویسان برای بخش نقاشی خط و یا شورای ارزشیابی آثار هنری قرار می گیرد و تاکنون نیز ۲ هزار هنرمند در این سامانه تایید هویت شده اند، ادامه داد: طراحی این پلتفرم با هدف تبدیل شدن به دانشنامه هنری صورت گرفته و در نمایشگاه جیتکس درصدد انعقاد قرارداد با کشورهای منطقه برای ایجاد تبادلات مالی هستیم.

به گفته مسافر، این سامانه به عنوان یکی از پنج طرح برتر در نمایشگاه بارسلون و یکی از ۶ طرح برتر در نمایشگاه استارتاپ‌های ارمنستان برگزیده شده است.

Check Also

فعالیت‌های اجتماعی جایگزین زندان

ثبت نیوز: سازمان زندان‌های کشور با ارائه آماری از میزان زندانیان کشور اعلام کرد که در سال‌93 حدود 600‌هزار نفر زندانی در زندان‌ها محبوس بودند که در سال94 این رقم به 450هزار نفر کاهش یافت.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *