۸۰ درصد نوآوریها در کشور به محصول تبدیل نمی شود
توسط sabt دذ ۷ خرداد, ۱۳۹۳ دذ ۰۴:۱۳ قبل از ظهر | دسته‌بندی شده در اخبار, اخبار ثبت اختراع | با ۰ دیدگاه
80 درصد نوآوریها در کشور به محصول تبدیل نمی شودReviewed by reporter on May 28Rating: 4.080 درصد نوآوریها در کشور به محصول تبدیل نمی شودعضو و رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی کشور گفت: حدود 80 درصد از طرحها و نوآوریها در کشور به محصول تبدیل نمی شود.

عضو و رییس هیات عامل صندوق نوآوری و شکوفایی کشور گفت: حدود ۸۰ درصد از طرحها و نوآوریها در کشور به محصول تبدیل نمی شود.

به گزارش ثبت نیوز به نقل از ایرنا ، ˈبهزاد سلطانیˈ روز یکشنبه در نخستین گردهمایی نخبگان ناحیه شمال استان اصفهان در دانشگاه کاشان اظهار داشت: نوآوریها در کشور به بازار نمی رسد، زیرا نخبگان ما به لحاظ فنی در سطح بالایی قرار دارند، اما در عرصه بازاریابی نخبه نیستند.

وی در ادامه توسعه اقتصادی را در گرو توسعه فناوری و تحقق این نوع توسعه را با محوریت بخش خصوصی و از طریق ایجاد شرکتدانش بنیان از سوی نخبگان و احاطه آنها بر بازار عنوان کرد.

سلطانی همچنین گفت: نیم درصد از بودجه عمومی سالانه کشور در راستای حمایت از صاحبان ایده، به صندوق نوآوری و شکوفایی تعلق دارد که این رقم در سال گذشته ۱۰ هزار میلیارد ریال بود.

وی، سرمایه اولیه این صندوق را که در سال ۸۹ تاسیس شده است، ۳۰ هزار میلیارد ریال عنوان کرد و افزود:از چهارمین سال تاسیس صندوق، دولت و مجلس موظف شده اند نیم درصد از بودجه عمومی کشور را به تقویت صندوق تخصیص دهند.

وی با اشاره به بی توجهی به بخش خصوص در دهه اخیر گفت: بخش خصوص ما ضعیف است، زیرا فناوری هزینه بر است و دستیابی کشور به تکنولوژی نیاز به تلاش یک نسل دارد.

سلطانی تصریح کرد: در راستای حمایت از نخبگان به پروژه های مربوط به شرکت های دانش بنیان که در این صندوق مصوب می شوند، تسهیلات قرض الحسنه یا مشارکتی پرداخت می شود.

وی از معافیت ۱۵ ساله از پرداخت مالیات از سوی شرکت های دانش بنیان خبر داد و افزود: این شرکت ها از پرداخت عوارض گمرک و صادرات نیز تا ۱۵ سال معاف هستند.

سلطانی خاطرنشان کرد: حدود یکهزار و ۷۰۰ شرکت در سامانه ارزیابی و تشخیص صلاحیت شرکت های دانش بنیان ثبت نام کرده اند که تاکنون ۱۶۸ شرکت دانش بنیان از میان ثبت نام کنندگان شناسایی شده اند.

وی گفت: حدود ۴۰ طرح از شرکت های شناسایی شده به صندوق معرفی شده است که مصوب یا در دست بررسی است.

سلطانی تصریح کرد: به طرحهای مصوب از سه میلیارد تا ۵۰ میلیارد ریال اعتبار تخصیص داده می شود که در صورت بازگرداندن تسهیلات به صندوق، قابلیت اخذ تسهیلات دوباره را خواهند داشت.

نخستین گردهمایی یکروزه نخبگان ناحیه شمال استان اصفهان با حضور استعدادهای برتر شهرستانهای کاشان، آران و بیدگل، نطنز، اردستان، خوانسار، نائین و گلپایگان در تالار آزادی دانشگاه کاشان برگزار شد.

درباره -

دیدگاه‌ها بسته شده‌اند