پنج شنبه , ۲۴ آبان ۱۳۹۷

جریمه واحد خدماتی آلاینده در چهارمحال و بختیاری

ثبت نیوز: مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان چهارمحال و بختیاری از صدور حکم قضایی برای واحد خدماتی آلوده‌کننده محیط‌زیست در شهرکرد خبر داد.

به گزارش ثبت نیوز به نقل از ایسنا، شهرام احمدی با اعلام این خبر اظهار کرد: یک متخلف زیست‌محیطی به اتهام ایجاد آلودگی محیط‌زیست از طریق رهاسازی پساب واحد خدماتی در زمین‌های مجاور کارگاه پس از سیر مراحل قانونی به 91 روز حبس تعزیری محکوم شد.

وی افزود: این فرد متخلف چندی پیش به‌علت نبود توجه به اخطاریه‌های زیست محیطی برای رفع آلایندگی و رهاسازی پساب در زمین‌های مجاور و تهدید علیه بهداشت عمومی توسط اداره‌کل حفاظت محیط زیست استان تحت پیگیری قضایی قرار گرفت و به مراجع قضایی معرفی و مسئول این واحد خدماتی با استناد به ماده 9 قانون حفاظت و بهسازی محیط‌زیست و ماده 688 قانون مجازات اسلامی توسط مراجع قضایی به 91 روز حبس تعزیری محکوم شد.

مدیرکل حفاظت محیط‌زیست استان چهارمحال و بختیاری با اشاره به این‌که یکی از منابع آلاینده محیط‌زیست، پساب حاصل از فعالیت واحدهای تولیدی، صنعتی و خدماتی است، تصریح کرد: اداره‌کل حفاظت محیط‌زیست استان طی شش ماهه نخست امسال  تعداد 1212 مورد پایش از واحدهای استان به عمل آورده که با واحدهای متخلف قاطعانه برخورد حقوقی و قضایی میکند.

به گفته وی، طبق ماده 688 قانون مجازات اسلامی هر اقدامی که تهدید علیه بهداشت عمومی و آلودگی محیط‌زیست می‌شود جرم و مرتکبین طبق قوانین مشمول مجازات می‌شوند.

Check Also

بازدید ۶۰۰۰ نفر از سرباز هخامنشی

ثبت نیوز: با پایان نمایش ۱۲ روزه "سرباز هخامنشی" در موزه ملی ایران در تهران، سفرهای استانی این نقش برجسته به برخی موزه‌های مهم کشور آغاز می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *