سه شنبه , ۲۴ مهر ۱۳۹۷

معافیت کشورها از تحریم‌های ایران را بررسی می‌کنیم

ثبت نیوز: وزیر خزانه‌داری آمریکا با اشاره به تلاش‌ کشورش برای تحریم دوباره ایران، گفت: ممکن است در مواردی خاص برای کشورهایی که خواهان زمان بیشتر هستند معافیت‌های تحریمی در نظر بگیریم.

به گزارش ثبت نیوز به نقل از ایسنا، استیون منوچین افزود: واشنگتن نمی‌خواهد در بازارهای جهانی نفت اخلال ایجاد کند و در مواردی خاص معافیت‌هایی را برای کشورهایی که زمان بیشتری برای کاهش واردات نفت خود از ایران لازم دارند بررسی می‌کند.

منوچین با اشاره به اینکه ما از کشورها می‌خواهیم تا خرید نفت خود (از ایران) را به صفر برسانند، گفت: قرار است با همتایان خود از کشورهای توسعه یافته و در حال توسعه در حاشیه نشست وزیران اقتصاد و دارایی گروه ۲۰ در بوینس آیرس دیدار کنم و ممکن است موضوع تحریم‌های آمریکا علیه ایران در دیدارهایش در حاشیه این نشست مطرح شود.

وزیر خزانه‌داری آمریکا با بیان اینکه هیچگونه معافیت بیجایی وجود دارد، افزود: می‌خواهیم در خصوص بازارهای انرژی بسیار دقیق باشیم تا اطمینان یابیم که کشورها زمان کافی دارند. وزارت امور خارجه توانایی اعمال معافیت پیرامون کاهش‌های قابل توجه در بازارهای جهانی دارد، این همان چیزی است که وزارت خزانه‌داری و امور خارجه انجام می‌دهند.

به گفته وی، واشنگتن به متحدان خود اعلام کرده است که انتظار دارد تحریم‌ها علیه ایران را اجرا کنند اما اگر وضعیت‌های خاصی وجود داشته باشد ما آماده گوش دادن به آن هستیم.

به گزارش رویترز، این اظهارات در حالی مطرح می‌شود که در روزهای اخیر مقاماتی از آمریکا و اروپا گفته بودند واشنگتن احتمال در نظر گرفتن هرگونه استثناء و معافیت در خصوص تحریم‌های ایران را رد کرده است.

بورنو لومیر وزیر دارایی فرانسه در این باره گفت که واشنگتن با درخواست پاریس برای معاف کردن شرکت‌های فرانسوی از تحریم‌ها علیه تهران مخالفت کرده است.

Check Also

امضا توافقنامه همکاری میان سوریه و کریمه

ثبت نیوز: امروز یک هیئت از جمهوری خودمختار کریمه وارد دمشق می شود و با مقامات سوریه به منظور امضای توافقنامه همکاری رایزنی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *