شنبه , ۳۱ شهریور ۱۳۹۷

پایان تصویربرداری «سیمین»

ثبت نیوز: فیلم سینمایی «سیمین» مرحله فیلمبرداری را به پایان رساند.

به گزارش ثبت نیوز به نقل از فارس، فیلم سینمایی «سیمین» به تهیه‌کنندگی و کارگردانی مرتضی آتش‌زمزم که چندی پیش فیلمبرداری آن در اصفهان کلید خورده بود، به پایان رسید.

گروه تولید فیلمبرداری را در لوکیشن‌های مختلف شهر اصفهان از جمله قلعه تاریخی محمدآباد، چند رشته قنات،کبوترخانه، روستای گورتان، میدان نقش جهان، گاوخونی، رودخانه خشک زاینده رود و خانه‌های تاریخی انجام دادند.

«سیمین» فیلمی درباره علت خشک شدن زاینده رود و تاثیرات آن بر زندگی مردم به ویژه کشاورزان است. قصه در فضایی استعاری روایت می‌شود و کاراکتر مادر در آن نمادی از آب و رودخانه است. سازندگان امیدوار هستند با این فیلم توجه مسئولان و مردم را به این فاجعه بزرگ جلب کنند که حاصل بی‌تدبیری و عدم مدیریت صحیح است.

بازیگران فیلم عبارتند از: محمدرضا هدایتى، لاله اسکندرى، محمد فیلى، جمشید صدری، پری کربلایی، سپیده مظاهری، مریم نقیب الذاکرین و (بازیگران کودک و نوجوان): امیرعباس رضایى و مریم عرب‌جعفرى.

به گفته کارگردان، فیلمبرداری در گرمای شدید مردادماه صورت گرفت و فیلم در کنار بیان تاثیرات منفی خشک شدن زاینده رود روی زندگی کشاورزان با بهره‌گیری از لوکیشن‌های خاص کویر در دل داستان به یک بوم‌نگاری ارزنده در این منطقه نیز توجه کرده است.

آتش زمزم تهیه‌کنندگی و کارگردانی فیلم را به عهده دارد و فیلمنامه آن کار مشترک کریم روناسیان و خزر مهرانفر است. قصه این فیلم برداشتی از مستند «رودی که کشته شد» است که بدون پرده به مشکلات اصلی زاینده رود و روند خشک شدن آن می‌پرداخت و سال ۹۳ در شانزدهمین جشن مستند سینمای ایران به عنوان بهترین فیلم برگزیده شد.

سازندگان در تلاش هستند تا فیلم را براى حضور در جشنواره بین‌المللى کودک‌ونوجوان اصفهان آماده کنند.

Check Also

ایجاد بازارچه‌های کارآفرینی توسط دانش‌آموزان در فضای مجازی

ثبت نیوز: معاون آموزش متوسطه وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه میانگین سنی کارآفرینان …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *