سه شنبه , ۲۴ مهر ۱۳۹۷

پرواز تهران-بحرین، پر!

تهران تحلیل- به دنبال اختلاف دیپلماتیک اخیر میان ایران و چند کشور منطقه، تاثیرات این موضوع به دیگر حوزه‌های اقتصادی کشور نیز کشیده شد که قطع پروازهای مستقیم میان ایران با عربستان و بحرین جزو اصلی‌ترین موارد آن بود. بر همین اساس از امروز پنج‌شنبه ۲۴ دی‌ رسما تمامی پروازهای مشترک بین ایران و بحرین متوقف می‌شود.

البته پس از اعلام این تصمیم‌ها، مقامات صنعت هواپیمایی ایران رسما اعلام کردند قطع پروازها میان ایران و عربستان و بحرین برای ساختار اصلی صنعت هوایی ایران اهمیت خاصی نداشته و این کشورهای مقابل هستند که در این زمینه ضرر می‌کنند. اما از این پس احتمالا باید تغییراتی در مسیر حرکت برخی از هواپیماهای ایرانی و البته ایرلاین‌های فعال در منطقه به وجود آید.

پس از آن‌که عربستان پروازهای محدود خود بین شهرهای دمام به تهران و مشهد را لغو کرد، کشور بحرین نیز اعلام کرد که کلیه پروازهای مستقیم به ایران و البته فعالیت ایرلاین‌های دو طرف متوقف خواهد شد. بر اساس اعلام خداکرمی، معاون هوانوردی سازمان هواپیمایی، بحرین درخواست کرده از تاریخ ۱۴ ژانویه مصادف با ۲۴ دی ۱۳۹۴ تمام فعالیت‌های دو کشور لغو شود. موضوعی که از امروز اجرایی می‌شود.

بر اساس این درخواست ۱۴ پرواز در هفته گلف ایر ایرلاین کشور بحرین از منامه به سه مقصد تهران٬ مشهد و شیراز متوقف خواهد شد و از سوی دیگر نیز ۹ پرواز هفتگی ایرلاین های ایرانی به مقصد بحرین متوقف خواهد شد.

معاون سازمان هواپیمایی ایران اعلام کرده ایران از این تعلیق زیانی نمی‌بیند و ضرر تعلیق این پروازها متوجه شرکت گلف‌ایر است؛ چون یکی از مسیرهای پرمشتری و ایده‌آل به لحاظ بازرگانی خود را که ضریب اشغال صندلی بالایی داشت، از دست داد.

Check Also

اهداف و مزایای ابلاغ الکترونیکی

ثبت نیوز: ابلاغ یکی از مهمترین ارکان دادرسی عادلانه به شمار می‌رود؛ زیرا اجرا نشدن صحیح تشریفات ابلاغ موجب تضییع حقوق افراد در دادرسی می‌شود. درحقیقت ابلاغ، فقط پل ارتباطی دادگاه با اشخاص در تمام مراحل دادرسی است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *