پنج شنبه , ۲۴ آبان ۱۳۹۷

پیشنهاد تشکیل کمیته های فرعی اختراعات، علائم و مالکیت ادبی و هنری در شورای سیاستگذاری مالکیت فکری

ثبت  نیوز: در جلسه شورای سیاستگذاری مالکیت فکری که به ریاست وزیر دادگستری برگزار شد تشکیل کمیته های فرعی اختراعات، علائم و مالکیت ادبی و هنری در ذیل شورای سیاستگذاری مالکیت فکری پیشنهاد شد . 

به گزارش ثبت نیوز به نقل از ایسنا ، سید علیرضا آوائی وزیر دادگستری، در جلسه شورای سیاستگذاری مالکیت فکری که با حضور نمایندگانی از دستگاه های اجرایی عضو این شورا در وزارت دادگستری برگزار شد، اظهار داشت: ما از تمامی ظرفیت های موجود در وزارت دادگستری برای ارتقای حقوق مالکیت فکری در کشور و رفع مشکلات مرتبط با این حوزه استفاده می کنیم.

وی با تاکید بر لزوم همزبانی مردم و مسئولین در پیشبرد اهداف کلان کشور از جمله تحقق حقوق مالکیت فکری گفت: اولویت اول همه ما در ابتدا می بایست عزت و سربلندی کشور بوده و با اعتماد به نفس و شناخت دقیق از جایگاهمان، قدمهای بلندتری برای پیشرفت در همه زمینه ها برداریم.

وزیر دادگستری همچنین پیشنهاد کرد کمیته های فرعی اختراعات، علائم و مالکیت ادبی و هنری در ذیل شورای سیاستگذاری تشکیل گردیده و جلسات منظم و برنامه ریزی شده در این رابطه برگزار شود.

حکمت نیا، سرپرست معاونت حقوق مالکیت فکری وزارت دادگستری نیز در این جلسه و پیش از سخنان وزیر دادگستری ضمن تبیین وضعیت کنونی کشور در حوزه حقوق مالکیت فکری اظهار داشت: بخش خصوصی به دنبال تولید ثروت از دانش است و ابزار این کار نیز مالکیت فکری است که دولت می بایست در این زمینه با رفع موانع و مشکلات، هزینه این تولید ثروت را کاهش دهد.

وی با بیان این نکته که در حوزه مالکیت فکری محوریت با کسی است که هزینه آن را پرداخت می کند گفت: برای مثال در حوزه مالکیت ادبی و هنری این محوریت با ناشران است و بر این اساس سیاست اصلی ما نیز می بایست ایجاد شناخت در جامعه و مردمی سازی مالکیت فکری باشد.

در ادامه این جلسه نمایندگان دستگاه های اجرایی عضو این شورا به بیان نظرات و پیشنهادات خود پرداختند.

Check Also

اتمام بررسی لایحه جامع انتخابات در کمیسیون سیاسی و دفاعی دولت

ثبت نیوز: معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به «لایحه جامع انتخابات» گفت: کار کارشناسی مفصلی بر روی این لایحه صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *