سه شنبه , ۲۴ مهر ۱۳۹۷

نظر موافق سخنگوی شورای نگهبان درباره حضور زنان در ورزشگاه

ثبت نیوز: سخنگوی شورای نگهبان درباره رفتن خانم ها به ورزشگاه گفت: اگر مسئولان می‌توانند امکانات و تسهیلات را فراهم کنند و مشکلی وجود نداشته باشد، به نظرم اشکالی نباید داشته باشد.

به گزارش ثبت نیوز، عباسعلی کدخدایی در بخشی از گفت و گوی اختصاصی با ایسنا درباره ملاقات خود با وزیر ورزش و جوانان درباره حضور خانم ها در ورزشگاه افزود: دیدار نبود در واقع ملاقاتی بود در یکی از دیدارهای عمومی که خدمت رهبر انقلاب بودیم، در این جهت گپ و گفتی داشتیم.

وی اضافه کرد: اگر امکاناتی وجود ندارد، باید آن را فراهم کنید و بعد اعلام نظر کنیم، نه اینکه ما بشنیم و بگوییم “ممنوع است، ممنوع است”، وقتی هم سوال می‌کنیم می‌گویند چون امکانات نداریم، اگر امکانات ندارد پس بی عرضگی من مسئول است که باید امکانات را فراهم کنم

کدخدایی گفت: اگر نظر خاصی وجود ندارد آن تسهیلات هم فراهم شود، اگر نظری هم در این جهت است آن نظر را دفاع و اعلام کنیم. به خصوص در مورد مسائل حجاب که به عنوان رکن شرعی و اسلامی است و همه از آن دفاع می‌کنند.

سخنگوی شورای نگهبان در پاسخ به این پرسش که به عنوان یک شخص حقیقی نظر درباره حضور بانوان در ورزشگاه چیست؟، افزود: اصولا در حوزه اجتماعی نظرم این است که نباید قضیه را صفر تا صدی کنیم. مسائلی که مطرح می‌شود گاهی اوقات به راحتی می‌توان برای آن راهکار پیدا کرد. اگر ممنوعیت است آن را خوب تببین و اعلام کنیم و از آن محکم دفاع کنیم، اگر ممنوعیت نیست نباید نظر شخصی و سلیقه‌ای است، حق و نداریم نظر شخصی خود را به جامعه و نهادها تحمیل کنیم، باید به دنبال راهکار باشیم.

Check Also

سرمقاله مشترک روزنامه‌های ایران در دفاع از آزادی

ثبت نیوز: روزنامه‌های اطلاعات، ایران، همشهری، شهروند، سازندگی و بهار، سرمقاله‌ای مشترک با عنوان «دفاع از آزادی»، خطاب به روزنامه‌نگاران جهان منتشر کردند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *