سه شنبه , ۲۴ مهر ۱۳۹۷

گفتگوی ترامپ و ماکرون درباره ایران و خاورمیانه

ثبت نیوز: روسای جمهوری آمریکا و فرانسه در تماسی تلفنی درباره موضوعات مهم بین المللی از جمله ایران و خاورمیانه رایزنی کردند.

به گزارش ثبت نیوز به نقل از مهر، «دونالد ترامپ» رئیس جمهوری آمریکا با انتشار پیامی در توئیتر از گفتگوی تلفنی خود با «امانوئل ماکرون» رئیس جمهوری فرانسه تمجید کرده و نوشت: یک تماس تلفنی خیلی خوب با رئیس جمهوری فرانسه داشتم. در این تماس تلفنی درباره موضوعات مختلف از جمله امنیت و تجارت گفتگو کردیم. امروز هم تماس ها و گفتگوهای دیگری خواهم داشت.

از سوی دیگر  کاخ سفید اعلام کرده که دونالد ترامپ، ­رئیس جمهوری آمریکا و امانوئل ماکرون، رئیس جمهوری فرانسه در تماسی تلفنی در خصوص تجارت، ایران و مسائل خاورمیانه گفتگو کردند.

کاخ سفید در بیانیه خود تصریح کرده است: رهبران دو کشور در خصوص طیف گسترده ای از ­مسائل از جمله وضعیت در ایران و خاورمیانه در سطحی گسترده تر بحث و گفتگو کردند.

از سوی دیگر کاخ الیزه نیز در بیانیه کوتاهی اعلام کرده است که رهبران دو کشور در خصوص سوریه، ایران و موضوع اسرائیل و فلسطین بحث و رایزنی کردند.

رویترز می گوید، در بیانیه دفتر ریاست جمهوری فرانسه به موضوع مذاکره در خصوص مسائل تجاری اشاره‌ای نشده است.

Check Also

امضا توافقنامه همکاری میان سوریه و کریمه

ثبت نیوز: امروز یک هیئت از جمهوری خودمختار کریمه وارد دمشق می شود و با مقامات سوریه به منظور امضای توافقنامه همکاری رایزنی می کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *