جمعه , ۲۷ مهر ۱۳۹۷

خطر بیخ گوش برج میلاد

ثبت‌نیوز: مدیرکل معماری و ساختمان شهرداری تهران با اشاره به اینکه عمر مفید مقاوم سازی گود برج میلاد به اتمام رسیده است، بر لزوم تعیین تکلیف هرچه سریعتر این گود تاکید کرد.

به گزارش ثبت‌نیوز حمید موسوی با بیان اینکه گود مجاور برج میلاد عمق حدود  4متر دارد، افزود: با توجه به شرایط خاص این گود و در کنار برج میلاد بودن، برابر مفاد مقررات ملی ساختمان گود پرخطر محسوب می‌شود.

وی با اشاره به اینکه در سال 91، پروانه ساخت  در این منطقه صادر شد تا  پروژه‌ای مشارکتی ساخته شود، گفت: تاکنون عملیات اجرایی برای ساخت و ساز در این گود بعد از صدور پروانه انجام نشده است. حالا باید هر چه سریعتر این گود باقی مانده تعیین تکلیف شود.

موسوی با بیان اینکه پروانه ساخت در زمین مجاور برج(گود برج)  باطل  شده اما مالک  می‌تواند با تمدید پروانه کار اجرایی را شروع کند، افزود: بنابر آخرین مانیتورینگ خاک، وضعیت گود به گونه ای است که باید هرچه سریعتر عملیات عمرانی و ساختمانی شروع شده و یا گود پر شود! چراکه عمر مفید مقاوم سازی گود به اتمام رسیده است.

به گزارش ایسنا، قرار بود سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری تهران با مشارکت بنیاد تعاون ناجا هتلی دوقلو در مجاور برج میلاد و در محل فعلی  گود ایجاد کنند اما بنا به دلایلی این مهم انجام نشده و تنها یک گود 4متری در مجاورت سالن همایش های برج میلاد باقی مانده است.

Check Also

محیط زیست اختیاری در حوضه آب ندارد

ثبت نیوز: ‌مدیرکل حفاظت محیط زیست استان قم گفت: محیط زیست یک علم بین رشته‌ای، یک حوزه بسیار وسیع و تقریبا می‌توان گفت موضوعی عام است، به همین دلیل کار محیط زیست سخت است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *