پنج شنبه , ۲۴ آبان ۱۳۹۷

یک فوریت طرح «تمدید مهلت پرداخت بدهی تولیدکنندگان به بانک‌ها» تصویب شد

مجلس با یک فوریت اصلاح قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور موافقت کردند که بر اساس آن و در صورت تصویب نهایی مهلت پرداخت بدهی تولیدکنندگان به بانک‌ها تمدید می‌شود.

به گزارش ثبت نیوز به نقل از میزان، نمایندگان در نشست علنی امروز مجلس شورای اسلامی با یک فوریت طرح اصلاح قانون بودجه سال ۱۳۹۷ با ۱۴۰ رأی موافق، ۲۰ رأی مخالف و ۷ رأی ممتنع از مجموع ۲۳۰ نماینده حاضر در جلسه موافقت کردند.

محمدحسین فرهنگی در توضیح دلایل یک فوریت این طرح گفت: بر اساس بند (و) تبصره (۱۶) قانون بودجه، تولیدکنندگانی که وام آن‌ها تا پایان سال ۹۶ سررسید شده می‌توانند تا شهریور ۹۷ با پرداخت اصل وام و سود وام خود را تسویه کنند این در حالی است که نظام بانکی به دلایل نامعلوم تحقق این مهم را به تعویق انداخت و تا امروز یک مورد از مصادیق آن اجرایی نشد.

اصلاح قانون بودجه سال ۱۳۹۷ کل کشور به منظور تأمین زمان مورد نیاز تولیدکنندگان برای تسویه وام‌های آن‌ها است، با اصلاح این قانون، تولیدکنندگان فرصت کافی برای تسویه مطالبات بانک‌ها و موسسات مالی و اعتباری تا پایان سال ۹۷ را دارند.

علیرضا محجوب در مخالفت با یک فوریت اصلاح قانون بودجه ۹۷ بیان کرد: این اصلاحیه خلاف قانون برنامه است و انضباط مالی را بر هم می‌زند.

نماینده مردم تهران، ری، شمیرانات، اسلامشهر و پردیس در مجلس افزود: از اصول بودجه‌ریزی نباید عدول شود.

طبق گزارش خانه ملت، محسن کوهکن در موافقت با فوریت اصلاح قانون بودجه سال ۹۷ گفت: به نظر می‌رسد نمایندگان مخالف دو فوریت این طرح هستند و با اصل آن نظر مخالفی نداشته باشند.

Check Also

اتمام بررسی لایحه جامع انتخابات در کمیسیون سیاسی و دفاعی دولت

ثبت نیوز: معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به «لایحه جامع انتخابات» گفت: کار کارشناسی مفصلی بر روی این لایحه صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *