پنج شنبه , ۲۴ آبان ۱۳۹۷

۲۳ هزار زندانی کشور حافظ قرآن شدند

ثبت نیوز: حجت الاسلام رضا رستمی روز دوشنبه در دیدار با آیت الله سیدعلی اکبر قرشی، نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری افزود: 23 هزار زندانی در طرح بزرگ حافظان قرآن کریم و آزمون های سازمان اوقاف و امور خیریه شرکت کردند.
به گزارش ثبت نیوز به نقل از ایرنا، وی با اشاره به اینکه این افراد از چند سوره تا پنج جزء قرآن کریم را حفظ کرده اند، بیان کرد: آموزش های قرآنی با حجم وسیع در بین زندانیان سراسر کشور اجرا می شود و زندانیان با علاقه بسیار زیاد از آن بهره مند می شوند.

مدیرکل فرهنگی سازمان زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی کشور ادامه داد: اولویت اول در تربیت فرهنگی و معنوی زندانیان، آموزش صحیح خوانی، ترجمه و اسرار نماز است که با حساسیت به اجرا گذاشته می شود.

نماینده مردم آذربایجان غربی در مجلس خبرگان رهبری نیز در این دیدار گفت: مسوولان ندامتگاه های کشور با تربیت زندانیان از طریق آموزه های قرآنی و اقامه نماز به تثبیت ارزش های اسلامی انقلاب می پردازند.

آیت الله سیدعلی اکبر قرشی، عملکرد فرهنگی در زندان ها را تعجب برانگیز خواند و افزود: در صورتی که این اقدامات با هدف قرب الهی باشد، پاداش آن بسیار زیاد خواهد بود و باید با همه توان ادامه یابد

هیات فرهنگی سازمان زندان ها در راستای بررسی فعالیت های فرهنگی به مدت سه روز در آذربایجان غربی حضور دارند.

Check Also

بازدید ۶۰۰۰ نفر از سرباز هخامنشی

ثبت نیوز: با پایان نمایش ۱۲ روزه "سرباز هخامنشی" در موزه ملی ایران در تهران، سفرهای استانی این نقش برجسته به برخی موزه‌های مهم کشور آغاز می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *