پنج شنبه , ۲۴ آبان ۱۳۹۷

‌ بیشتر کلاهبرداری‌های اینترنتی مربوط به سوء استفاده از کارت‌های بانکی است

ثبت نیوز: رئیس دادگستری شهرستان البرز گفت:جرایم هم در دنیای فیزیکی و هم در دنیای مجازی اتفاق می افتد و در این میان بیشترین کلاهبرداری‌های اینترنتی مربوط به سوء استفاده از کارت‌های بانکی برای خرید است.
به گزارش ثبت نیوز به نقل از میزان ، ابوالفضل محبی رئیس دادگستری شهرستان البرز خاطر نشان کرد: دادگستری در دو قالب پیشگیری و رسیدگی جرائم را مورد بررسی قرار می‌دهد در وهله اول دستگاه قضا سعی می‌کند در راستای پیشگیری در طرح مدارس آموزش‌های لازم را به دانش آموزان بدهد تا شهروندان به پیامک‌های کذبی که برایشان ارسال می‌شود توجه نکنند.
محبی بیان داشت: در رسیدگی پرونده‌ها به این گونه است که پس از اینکه از فرد توسط نیروی انتظامی (پلیس فتا) از فرد مزاحم خود شکایت می‌کند پرونده به دادسرا ارجاع می‌شود تا پس از مراحل قانونی جرم ثابت شده و مورد باز خواست قرار گیرد.
رییس دادگستری شهرستان البرز تصریح کرد: دانلود و استفاده از اپلیکیشن‌های ناامن توسط گوشی‌های تلفن همراه و از سایت‌های نامعتبر نیز از دیگر موارد ارائه شده کلاهبرداران برای سوء استفاده از کاربران و موضوعات چالش برانگیز در فضا‌های اینترنتی است.
محبی با اشاره به اینکه بیشتر کلاهبرداری‌های اینترنتی مربوط به سوء استفاده از کارت‌های بانکی برای خرید است، افزود: اصولا تمام جرائم دنیای فیزیکی در دنیای مجازی هم وجود داشته و اتفاق می‌افتد که یکی از این جرائم، کلاهبرداری‌های بزرگ از طریق کارت‌های بانکی است که هم در دنیای واقعی و هم در دنیای مجازی بسیار اتفاق می‌افتد. یکی از این موارد خرید و فروش‌های اینترنتی است که در این خرید و فروش، فروشنده از غیرقانونی بودن کار و کالایش اطلاع دارد و از طریق فروش اینترنتی از خریدار مبلغی را دریافت می‌کند و یا اطلاعات بانکی خریدار را به سرقت می‌برد.

Check Also

اتمام بررسی لایحه جامع انتخابات در کمیسیون سیاسی و دفاعی دولت

ثبت نیوز: معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با اشاره به «لایحه جامع انتخابات» گفت: کار کارشناسی مفصلی بر روی این لایحه صورت گرفته است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *